Bydgoszcz: O rzeźbie i choreografii tanecznej dla seniorów

Bydgoszcz: O rzeźbie i choreografii tanecznej dla seniorów

W ramach cyklu „Sztuka w samo południe” Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy zaprasza osoby w wieku 60+ na spotkanie dotyczące rzeźby i choreografii tanecznej. Główną rolę w spotkaniu zagra symbol Bydgoszczy – Łuczniczka.

„Sztuka w samo południe” to cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+. W ramach spotkań prowadzone są dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze, doskonaląc sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych.

2 lutego zaplanowano spotkanie pt. „Jak ożywić rzeźbę?”. Poprowadzi je tancerka Agnieszka Kryst. Uczestnicy dowiedzą się, jak powstał spektakl taneczny Łuczniczki (premiera spektaklu 02.02.2018 godz. 19:00) inspirowany podwójnym symbolem Bydgoszczy – pomnikiem Łuczniczki z 1908 roku przed Teatrem Polskim w Bydgoszczy oraz rzeźbą z 2013 roku znajdującą się przed Operą Nova.

Historia Łuczniczek to opowieść o Bydgoszczy i jej wielokulturowości oraz seria pytań o tożsamość miasta, pamięć zapisaną w ciele oraz prywatne narracje oparte na miniaturkach Łuczniczek w wielopokoleniowych salonach i pracowniach artystów. To opowieść choreograficzna, w której doświadczenie ciała w ruchu przekazuje nową perspektywę o mieście.

Fot. bydgoszcz.pl

  bydgoszcz.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17488