Bydgoszcz: MDK bez barier architektonicznych

Bydgoszcz: MDK bez barier architektonicznych

Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 przy ul. Dworcowej wkrótce zostanie wyposażony w nowa windę. Inwestycja zrealizowana zostanie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Z placówki każdego roku korzysta około 1400 najmłodszych mieszkańców Śródmieścia i Bocianowa.

Winda zostanie umieszczona w centralnej części 3-kondygnacyjnego budynku. Będzie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prace będą wiązały się również z przebudową części klatki schodowej.

– Obecnie trwa postępowanie przetargowe, w którym wyłonimy wykonawcę prac. Po podpisaniu umowy zajmą one około 4 miesięcy. Inwestycję realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Pomysł likwidacji kolejnych barier architektonicznych przy ul. Dworcowej zyskał prawie 200 głosów – informuje bydgoski Urząd Miasta.

Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy jest placówką wychowania pozaszkolnego działającą na terenie osiedli Bocianowo, Śródmieście i Stare Miasto. Z oferty Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 rocznie korzysta około 1400 wychowanków. Oprócz zajęć w kołach zainteresowań placówka organizuje czas wolny dzieci i młodzieży prowadząc zajęcia otwarte w świetlicy środowiskowej.

Placówka mieści się w pięknym, zabytkowym budynku z 1860 roku. Na elewacji dominuje ceramiczna cegła. Jest przykryty dwuspadowym dachem. W ostatnich latach przeszedł on szereg remontów i modernizacji (m.in. termomodernizacja, przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny). Wcześniej w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski zmodernizowano również plac zabaw. W oparciu o BBO zrewitalizowana została też ulica Ślusarska stanowiąca m.in. dojazd na zaplecze posesji.

Oprac. Red.
Fot. i źródło: Bydgoszcz.pl

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.