Bydgoszcz: Centrum krwiodawstwa w rozbudowie

Bydgoszcz: Centrum krwiodawstwa w rozbudowie

Trwa rozbudowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Dzięki tej inwestycji o wartości ponad 7 mln zł budynek przy ul. Markwarta zyska dodatkowe 800 metrów kwadratowych co usprawni funkcjonowanie ważnej jednostki.

Nadbudowa wykonywana jest na wysokości I i II piętra. W zakres inwestycji wchodzi też między innymi dobudowanie windy oraz schodów. RCKiK  zamierza też remontować część istniejących pomieszczeń. Na dodatkowej kondygnacji powstaną nowe pomieszczenia o charakterze biurowym i magazynowym oraz salka konferencyjna. Usprawni to funkcjonowanie jednostki oraz poprawia się warunki dla krwiodawców.  Zakończenie inwestycji planowane jest wiosną. Wartość prac budowlanych to ponad 7 mln zł.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy prowadzi działalność polegającą na różnorakim obrocie krwią. Mimo ogromnych postępów jakie czyni medycyna nie udało się wynaleźć preparatu sztucznie wytwarzanego, który mógłby zastąpić krew. Jest ona niezbędna  do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Bez niej nie byłoby możliwe leczenie wielu chorób. Współczesna opieka medyczna nie jest w stanie obejść się bez ważnych partnerów– krwiodawców, którzy są jedynym źródłem zaopatrzenia w ten niezastąpiony lek. Wszystkie informacje na temat tego gdzie i w jaki sposób możesz oddać krew są dostępne na stronie jednostki www.rckik–bydgoszcz.pl

Źródło i fot.: bydgoszcz.pl

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18928 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.