Bydgoszcz: 3 mln zł dotacji dla maluchów w niepublicznych żłobkach

Bydgoszcz: 3 mln zł dotacji dla maluchów w niepublicznych żłobkach
Fot. Pixabay

Bydgoszcz ogłasza konkurs na organizację opieki nad najmłodszymi mieszkańcami miasta. – Dzięki miejskiej dotacji wesprzemy finansowo utrzymanie nawet tysiąca miejsc w prywatnych żłobkach i klubach dziecięcych. Wszystko po to, by zwiększać dostępność opieki nad dziećmi do lat 3 i obniżyć koszty opieki, jakie ponoszą rodzice korzystający z tego typu placówek – informuje UM.

Ogłoszono otwarty konkurs ofert na wsparcie w latach 2020/2021 r. organizacji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Konkurs skierowany jest do podmiotów prowadzących w mieście żłobki i kluby dziecięce.

– Konkurs dla podmiotów prywatnych prowadzących żłobki i kluby dziecięce ma na celu utrzymanie istniejącej na bydgoskim rynku oferty dla rodziców z najmłodszymi dziećmi. W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy miasto planuje przeznaczyć na ten cel aż 3 miliony złotych. W sumie miejską dotacją obejmiemy około tysiąc miejsc opieki dla dzieci do lat. 3. Stale zwiększa się także liczba miejsc w miejskich placówkach. Dzięki rozbudowie żłobka przy ul. Brzozowej przybędzie 100 nowych miejsc dla maluchów. Wszystko po to, aby ułatwić rodzicom powrót do pracy – mówi Iwona Waszkiewicz, zastępczyni prezydenta.

Maksymalna kwota dofinansowania wyniesie 400 zł miesięcznie na jedno miejsce opieki nad dziećmi do lat 3 zamieszkałymi na terenie miasta Bydgoszczy, których rodzice lub opiekunowie prawni rozliczają się w bydgoskich urzędach skarbowych. Dofinansowanie będzie realizowane od 1 września 2020 roku do 31 sierpnia 2021 roku.

Konkurs to kontynuacja wsparcia dla rodziców z małymi dziećmi. – Dwa lata temu podjęliśmy uchwałę dzięki, której powstało dodatkowych tysiąc miejsc w niepublicznych placówkach. Dwuletnie dofinansowanie z budżetu miasta pozwoliło na stworzenie odpowiedniej bazy kadrowej, lokalowej oraz wyposażenie jej w niezbędne pomoce dydaktyczne. Teraz konkurs ma na celu dalsze wspieranie istniejących miejsc opieki – czytamy na stronie internetowej miasta.

Na oferty miasto czeka do 3 sierpnia 2020 roku. Szczegóły konkursu znajdują się TUTAJ.

Oprac. Red.
Źródło: UM Bydgoszcz
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email