By mogli pomagać innym

By mogli pomagać innym
Fot. nadesłane

Niosą pomoc osobom potrzebującym wsparcia w załatwianiu codziennych spraw, wspierają także instytucje i organizacje pozarządowe, które poszukują wolontariuszy w realizacji własnych zadań. Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, kolejny już rok realizuje projekt pn. „Miejskie Centrum Wolontariatu” współfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu jest stowarzyszeniem zajmującym się organizowaniem i promocją wolontariatu na terenie Elbląga, jak i całego województwa warmińsko-mazurskiego. Współpracuje z wieloma organizacjami i instytucjami publicznymi z Elbląga i całej Polski.

– Zachęcamy wszystkich do korzystania z Miejskiego Centrum Wolontariatu zarówno tych, którzy potrzebują pomocy, jak i tych, którzy chcą tę pomoc ofiarować. W swoich działaniach pozyskujemy wolontariuszy stałych i akcyjnych, którzy następnie podejmują pracę na rzecz instytucji, organizacji i osób indywidualnie potrzebujących pomocy. Prowadzimy szkolenia dla instytucji i organizacji z zakresu zarządzania pracą wolontariuszy, a także szkolenia dla samych wolontariuszy. Przeprowadzamy spotkania z młodzieżą; uczniami i studentami – w szkołach, uczelniach, aby poszerzyć wiedzę na temat wolontariatu – zaprasza do współpracy Laura Mickiewicz z Miejskiego Centrum Wolontariatu.

Bieżące oferty wolontariatu znaleźć można na stronie www.centrumelblag.pl/strefa-wolontariatu oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/rcwelblag.

Biuro Regionalnego Centrum Wolontariatu znajduje się przy ul. Związku Jaszczurczego 17 w pok. nr 26. Tel: 55 235 18 85. Adres mailowy: wolontariat@centrumelblag.pl

Zadanie realizowane jest przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg.

Print Friendly, PDF & Email