Bułgaria: Nadal rośnie liczba zakażeń

Bułgaria: Nadal rośnie liczba zakażeń
Fot. Pixabay

Piąty z rzędu dzień liczba osób zakażonych koronawirusem w Bułgarii przewyższa 100 dziennie. Według danych resortu zdrowia, jakie przedstawiono w niedzielę rano, w ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 112 nowe przypadki zakażeń. Ich łączna liczba wynosi 4 625.

Ostatnie dane ustalono po przeprowadzeniu 1 528 testów na obecność koronawirusa, których było jednak dwukrotnie mniej niż w dniach poprzednich.

Najwięcej nowych wypadków stwierdzono w Sofii – 29, Pazardżiku – 17 i w Płowdiwie – 16. Ognisko koronawirusa powstało m.in. w zakładach remontu wagonów w położonym niedaleko od Pazardżika mieście Septemvri na południu kraju.

W sofijskiej dzielnicy Drużba, we wschodniej części miasta, obecność koronawirusa stwierdzono u kilku przedszkolanek i dzieci, którymi się opiekowały.

W ostatniej dobie zmarł jeden pacjent, łącznie liczba wszystkich zgonów z powodu Covid-19 wynosi w Bułgarii 216.

Ministerstwo zdrowia zwróciło uwagę w swym komunikacie na wzrost liczby pacjentów w ciężkim stanie. Hospitalizowane są 423 osoby, prawie dwukrotnie więcej niż 10 dni temu.

Media krajowe piszą, że niezależnie od rosnącej niepokojąco liczby zakażeń, zasady postępowania w czasie epidemii i rekomendacje władz nie są respektowane.

Ewgenia Manołowa (PAP)
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email