Budżet Obywatelski 2021 – wnioski ocenione, co dalej?

Budżet Obywatelski 2021 – wnioski ocenione, co dalej?
Zachęcamy

Zakończyła się weryfikacja formalna i merytoryczna wniosków złożonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego 2021. Urzędnicy zachęcają wnioskodawców i wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z wykazem zakwalifikowanych propozycji.

Urzędnicy oceniali wnioski pod względem praktycznej możliwości ich realizacji, gospodarności, kwestii formalno-prawnych oraz możliwości finansowych i technicznych. Pozytywnie zaopiniowanych zostało 58 projektów (2 projekty zostały połączone z uwagi na ten sam zakres prac), z czego: 36 to zadania inwestycyjne, 12 małe projekty, 10 inicjatywy ogólnomiejskie. Duża część pomysłów – tak jak w latach ubiegłych dotyczy miejskiej infrastruktury, a więc chodników, parkingów, poprawy stanu alejekw parkach, czy nowych placów zabaw,  poprawy estetyki miasta. W zgłoszonych propozycjach są również innowacyjne pomysły takie jak budowa miasteczka ruchu drogowego. Jeśli chodzi o małe granty, dotyczą one przede wszystkim działań integrujących lokalną społeczność. Wśród zgłoszonych pomysłów są między innymi rodzinne pikniki, warsztaty skierowane do różnych grup wiekowych, projekty dotyczące aktywności fizycznej, projekty muzyczne, czy I elbląskie regaty modeli żaglówek na rzece Elbląg.

Lista wniosków, na które będzie można głosować, jak i te, które nie zakwalifikowały się dalej znajduje się na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu w zakładce EDYCJA 2020\2021.

Zgodnie z tegorocznym harmonogramem do 18 września trwa tryb odwoławczy. Wnioskodawca, którego wniosek został zaopiniowany negatywnie, ma prawo złożyć odwołanie  w formie pisemnej w Urzędzie Miejskim, bądź drogą elektroniczną na adres bo@umelblag.pl

Od 21 do 25 września Prezydent ma czas na rozpatrzenie ewentualnych odwołań.

Od 12 do 25 października będzie trwało głosowanie mieszkańców.

Print Friendly, PDF & Email