Biegiem dla niepodległej

Dystans dziesięciu kilometrów lub trzy razy po 3333 metrów (w sztafecie) mieli do przebiegnięcia tegoroczni uczestnicy Biegu Niepodległości, który rywalizowali na elbląskich ulicach. Z czasem 34 minut i 32 sekund jako pierwszy na mecie pojawił się Marcin Spustek z MKS Truso Elbląg (w kategorii mężczyzn) oraz z czasem 39,04 – Beata Niemyjska z LKS Zantyr Sztum (w kategorii kobiet).

Zawodnicy podobnie jak w ubiegłym roku biegali ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, 12 Lutego, Armii Krajowej (tzw. agrafka), ponownie 12 Lutego i Teatralną (koniec 1 pętli). W tym roku na starcie zameldowało się niemal 600 zawodników.

Tegoroczny triumfator Elbląskiego Biegu Niepodległości poprawił swój zeszłoroczny wynik. Był to dla niego czwarty triumf przed elbląską publicznością. Dziś powietrze było dosć zimne i raczej nie było sprzymierzeńcem biegaczy. Ile wysiłku kosztował Marcina Spustka ten bieg, można było widzieć tuż po przekroczeniu przezeń mety, kiedy to padł na drogę i łapał oddech. Chwilę później udzielał już pierwszych wywiadów i przyjmował gratulacje.

Zaraz za zwycięzcą na mecie pojawiło się dwóch innych elblążan: Adam Serocki (Drużyna Pierścienia) z czasem 34,47 oraz Jakub Ossowski (Pułk Wsparcia Dowodzenia DWD PW) z czasem 35,08. Tak też tegoroczne podium w klasyfikacji męskiej należało w całości do gospodarzy biegu.

W kategorii kobiet tuż za zwyciężczynią na linii mety pojawiły się: Aleksandra Jakimczuk (Braniewo) z czasem 39,52 oraz Anna Kukuć-Kwapiszewska (Elbląg) z czasem 41,26.

Wśród sztafet najlepsi okazali się zawodnicy Nagy Team (Kacper Lewalski, Michał Rodziewicz, Dominik Rudawski) z sumą czasów 34.44. Tuż za nimi znaleźli się biegacze z IV LO w Elblągu (Jakub Braniecki, Jakub Jędrzejak i Piotr Pluciński) z sumą czasów 38,54. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z BSB Barczewo Biega (Tomasz Kozłowski, Przemysław Menziński, Bartosz Zając) z sumą czasów 39,05.

Pełne wyniki wszystkich biegów znaleźć można TUTAJ

Kliknij w zdjęcie główne i zobacz zdjęcia z biegu.

Print Friendly, PDF & Email