Bezpłatne szczepienia przeciw HPV dla dzieci

Bezpłatne szczepienia przeciw HPV dla dzieci

Radni Miasta Gdańska, przegłosowali uchwałę dotyczącą finansowania programu darmowych szczepień przeciw HPV dla dzieci, w latach 2019-2021 na terenie Gminy Miasta Gdańska. W tym roku, miasto przeznaczy na ten cel 600 tys. złotych.

– Ten program miał być wprowadzony jako rządowy, jednak tak się nie stało. Cieszę się, że robimy to w ramach środków miasta – mówił Piotr Kowalczuk, z-ca Prezydenta ds. edukacji i usług społecznych.

W tym roku, w ramach programu, darmowe szczepienia obejmą dzieci z roczników 2005-2007, natomiast w następnym – rozpoczną się szczepienia osób urodzonych w roku 2008. Miasto przeznaczy w tym roku na ten cel 600 tys., a w następnych odpowiednio 1425 i 975 tys. złotych.

„Program profilaktyki zakażeń wirusami brodawczaka ludzkiego (HPV) na terenie Gminy Miasta Gdańska na lata 2019-2021” obejmuje również kampanię informacyjną, która ma na celu zwiększenie świadomości rodziców o możliwości szczepień i zachęcenia ich do udziału w programie by powiększyć grupę dziewcząt i chłopców zaszczepionych przeciwko HPV.