Bez barier: Twój głos ma znaczenie

Bez barier: Twój głos ma znaczenie

Trwają prace nad dokumentem „Wytyczne ws. dostępności wydarzeń dla m.st. Warszawy”, który ma przysłużyć się środowisku osób z niepełnosprawnościami. Konsultacje społeczne zakończą się 2 lipca, a już w najbliższy poniedziałek (25 czerwca) odbędzie się specjalne spotkanie dla mieszkańców.

Dokument „Wytyczne ws. dostępności wydarzeń dla m.st. Warszawy” ma zawierać ogólne wymogi, wskazujące sposoby organizacji wydarzeń publicznych. W jego tworzenie zaangażowane były organizacje pozarządowe, specjalizujące się w organizowaniu wydarzeń bez barier. Dokument będzie kompleksową informacją z zakresu dostępności, który ułatwi przygotowanie i realizację eventów. Dzięki niemu organizatorom łatwiej będzie zapewnić każdej osobie o ograniczonej mobilności i percepcji szansę na uczestnictwo w życiu społecznym na zasadach równości, zgodnych z Konwencją ONZ o prawach osób z niepełnosprawnością.

Dokument dostępny jest TUTAJ. Uwagi, wnioski i spostrzeżenia można kierować drogą mailową na adres aszkoluda@um.warszawa.pl do 2 lipca. Można również przedstawić je podczas spotkania konsultacyjnego, które odbędzie się w poniedziałek 25 czerwca w godz. 18:00–20:00 w Sali Czarnej Biura Architektury i Planowania Przestrzennego (ul. Marszałkowska 77/79).

Źródło: konsultacje.um.warszawa.pl

https://www.youtube.com/watch?v=wNpbaQUD2Jg

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18287