Bez barier: Dostępne podróże

Bez barier: Dostępne podróże

Jesteś osobą o ograniczonej mobilności, która martwi się, że podczas podroży napotka trudności? Możesz sprawdzić to zawczasu: na stronie PKP Linie Kolejowe SA pojawił się wykaz dostępnych stacji, zawierający informację o udogodnieniach na poszczególnych przystankach.

Brak możliwości wejścia do pociągu (lub opuszczenia go), jazda nie zawsze w komfortowych warunkach, trudności w poruszaniu się po terenie dworca – to problemy znane osobom z niepełnosprawnością ruchu. Części z nich można uniknąć.

W miejscach gdzie bariery architektoniczne utrudniają lub uniemożliwiają podróżnym o ograniczonej możliwości korzystanie z usług, udzielana jest pomoc, o którą należy zawnioskować co najmniej 48 godzin przed planowanym odjazdem pociągu. Można również zaplanować podróż tak, by w miarę możliwości przebiegła bezproblemowo. Ułatwi to udostępniony TUTAJ aktualny wykaz  stacji i przystanków z rodzajem dostępności oraz wykaz stacji i przystanków, na których realizowana jest pomoc, a także wykaz urządzeń znajdujących się na stacjach i przystankach osobowych.

Źródło: plk–sa.pl

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18485 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.