Bez barier: Carrefour wspiera osoby głuche

Bez barier: Carrefour wspiera osoby głuche
Fot. Adminstrator

Carrefour Polska nawiązała współpracę z migam.org, dzięki czemu głusi i słabosłyszący mogą w bardziej komfortowy sposób komunikować się z otoczeniem podczas robienia zakupów w sklepach sieci. Obecnie każdy hipermarket sieci wyposażony jest w tablet przystosowany do obsługi przez osoby głuche oraz słuchawki dla słabosłyszących.

– Jako pierwsza sieć handlowa zauważyliśmy potrzebę działania w tym obszarze i rozpoczęliśmy współpracę, która ma przede wszystkim realnie wpłynąć na zwiększenie komfortu robienia zakupów w naszych hipermarketach przez osoby głuche i słabosłyszące a także zmniejszyć ich poczucie wykluczenia społecznego – mówi Robert Noceń, Sekretarz Generalny Carrefour.

Wprowadzenie urządzeń elektronicznych do obsługi klientów głuchych umożliwia natychmiastowe połączenie z tłumaczem języka migowego, funkcjonującym pod nazwą Tłumacz Migam, który werbalizuje komunikat otrzymany od osoby głuchej bądź słabosłyszącej. 

– Cieszymy się, że głusi i słabosłyszący klienci będą mogli teraz w sposób bardziej komfortowy dokonywać zakupów oraz kontaktować się z Carrefour – mówi Sławomir Łuczywek, Dyrektor Migam.org

Elbląski Carrefour od dawna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób niepełnosprawnych. Jest nie tylko potencjalnym pracodawcą, ale również sklepem przyjaznym dla osób ze specjalnymi potrzebami. Podobnie jak inne sklepy sieci, także wyposażony jest we wspomniane urządzenie – aby z niego skorzystać klient powinien zgłosić taką potrzebę do kasjera lub poinformować o tym pracownika w Punkcie Obsługi Klienta.

– Jesteśmy otwarci na osoby niepełnosprawne, zarówno klientów, jak i pracowników – mówi Barbara Fijałkowska, kierownik działu kas.

Firma Carrefour przełamując bariery komunikacyjne, jako pierwsza sieć hipermarketów w Polsce stworzył wraz z Polskim Związkiem Głuchych projekt zatrudnienia osób niepełnosprawnych na stanowiskach kasowych. Firma aktywnie współpracuje również ze Stowarzyszeniem Niepełnosprawni dla Środowiska EKON, zatrudniając osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnością. Obecnie dla marketów Carrefour w całym kraju pracuje prawie 600 osób niepełnosprawnych.

– Zawsze byliśmy zadowoleni ze współpracy z osobami niepełnosprawnymi, to zdyscyplinowani, sympatyczni ludzie – podsumowuje Barbara Fijałkowska. – Oferujemy też pełne wsparcie dla tej grupy pracowników – dodaje.

  Oprac. AG, KW Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17769 

Print Friendly, PDF & Email