Strona 3 z 1601

 • Elbląg Złóż wniosek o Nagrodę Prezydenta za 2018 rok
  Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zaprasza do składania wniosków na kandydatów do Nagrody Prezydenta Elbląga za 2018 r.
   więcej
  Twoje miasto
 • Gdańsk Trwa świąteczna akcja charytatywna „Każdy może pomóc”!
  Dzieci, podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku czekają na prezenty świąteczne. I każdy z nas może pomóc. Dziś (8 listopada) na początku sesji Rady Miasta zostały przedstawione założenia akcji charytatywnej „Każdy może pomóc". 
   więcej
  Informacje bieżące
 • Zdrowie Lek na agresywną postać białaczki limfocytowej wciąż bez refundacji
  Pacjenci z agresywną postacią przewlekłej białaczki limfocytowej żyją nie więcej niż 2 miesiące. Ratunkiem jest dla nich nowoczesny lek, o unikalnym mechanizmie działania, który powoduje śmierć komórek nowotworowych. W Stanach Zjednoczonych już 2 lata temu uzyskał on status terapii przełomowej. W Polsce jest dostępny, jednak poza procesem refundacyjnym. Obecnie …
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Toruń XV Toruńskie Forum Organizacji Pozarządowych
  Prezydent Miasta Torunia oraz Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w mieście do udziału w Forum Organizacji Pozarządowych.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Społeczeństwo Wyróżnienie Białej Wstążki – zgłoś kandydata
  Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do IX edycji konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki”. Wnioski składać można do 23 listopada br. Celem konkursu jest znalezienie i uhonorowanie mężczyzn, którzy zrobili coś dla słabszych i opuszczonych.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Elbląg Dziecięcy Piekarczyk czeka na kolejnego laureata
  Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu daje szanse młodemu pokoleniu nagrodzić osoby, instytucje bądź organizacje pozarządowe, które najbardziej wyróżniły się na tle innych swoją wyjątkową działalnością na rzecz dzieci. Laureatem zeszłorocznego „Dziecięcego Piekarczyka 2017” roku został Bogusław Tołwiński. W tym roku również jest taka możliwość żeby uhonorować kogoś szczególnego.
   więcej
  Twoje miasto
 • Edukacja Uważaj na „cichego zabójcę”
  Ten problem nie opuszcza polskich gospodarstw domowych i co roku zbiera śmiertelne żniwo – mowa o tlenku węgla, zwanym popularnie czadem. Wraz z początkiem sezonu grzewczego rozpoczynają się pierwsze interwencje strażaków i akcje prewencyjne, które mają pomóc w walce z „cichym zabójcą”. Sprawdź, jak bezpiecznie korzystać z domowego ogrzewania.
   więcej
  Edukacja
 • Społeczeństwo Nie bójmy się komunikować z osobami z niepełnosprawnością
  Każdy zna zasady dobrego wychowania, ale nie każda z nich daje oczekiwane odpowiedzi na niezadane pytania. Ludzie często czują się niepewnie w kontakcie z osobami z niepełnosprawnością. Aby ułatwić wzajemną komunikację, Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy we współpracy z Fundacją Integracja przygotował poradnik pt. „Savoir–vivre wobec osób z niepełnosprawnością".
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Sport Memoriał Jigoro Kano – 11 medali IKS Atak
  W sobotę (3 listopada) w Poznaniu odbył się Jubileuszowy Memoriał Jigoro Kano. Podczas dziesiątej edycji turnieju ku czci twórcy judo, „ojca” olimpijskiej sztuki walki Jigoro Kano, bardzo dobrze zaprezentowali się elbląscy sportowcy.
   więcej
  Sport i rekreacja
 • Zdrowie 4 tys. mężczyzn w Polsce umiera z powodu raka prostaty
  Rak prostaty może być uleczalny, o ile zostanie odpowiednio wcześnie zdiagnozowany. Tylko co czwarty mężczyzna wykonuje jednak regularne badania profilaktyczne pod kątem nowotworów prostaty czy jąder. O wadze profilaktyki przypomina kampania Movember Polska, w ramach której przez cały listopad mężczyźni zapuszczają symboliczne wąsy. Akcja umożliwia udział w bezpłatnych …
   więcej
  Akademia zdrowia