Strona 3 z 1601

 • Elbląg Ferie w mieście. Atrakcji nie zabraknie
  Około 14 tys. uczniów rozpoczyna od poniedziałku w Elblągu ferie zimowe. Z tej okazji, dla wszystkich, którzy nie wyjeżdżają z miasta, przygotowano liczne atrakcje w ramach półzimowisk oraz zajęć (często bezpłatnych) w miejskich ośrodkach kultury i sportu. Darmowe wejścia na mecze szczypiornistów, turnieje, warsztaty, nauka gry na instrumentach, zajęcia sportowe na basenie, zajęcia strzelnicze i …
   więcej
  Twoje miasto
 • Społeczeństwo Wózkowicze na łyżwach? To możliwe!
  Na lodowisku w Złotowie (woj. wielkopolskie) osoby na wózkach inwalidzkich mogą korzystać z uciech jazdy na łyżwach. Jest to możliwe dzięki specjalnie skonstruowanym płozom, które można zamontować na dowolnym wózku.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Gdynia Budowa wielorodzinnego domu bez barier na Oksywiu coraz bliżej
  Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie projektu wielorodzinnego domu bez barier przy ul. Dickmana na Oksywiu. Nowoczesny, wielorodzinny budynek zaprojektuje studio 3MA sp. z o. o. z Gdyni. Na czterech piętrach znajdzie się 30 mieszkań jedno–, dwu– i trzypokojowych oraz ogólnodostępna świetlica. Projekt ma zapewnić przestrzeń mieszkalną pozbawioną barier architektonicznych, lecz nie przeznaczoną …
   więcej
  Informacje bieżące
 • Bez barier Siedziba RPO dostępna dla wózkowiczów
  Zabytkowy budynek przy ul. Długiej 23/25 w Warszawie, w  którym mieści się Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, doczekał się modernizacji. W ubiegłym roku powstał podjazd dla osób z dysfunkcją ruchu, teraz w budynku uruchomiono windę.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Elbląg O codzienności opiekuna rodzinnego
  Bezustanna uwaga poświęcona choremu, karmienie, codzienna pielęgnacja, pilnowanie godzin przyjmowania leków – tak wygląda dzień opiekuna rodzinnego. Czy można w tym wszystkim znaleźć czas dla siebie?
   więcej
  Twoje miasto
 • Olsztyn Bezpłatna komunikacja miejska dla niepełnosprawnych
  Gmina Olsztyn przystąpiła do opracowania i realizacji programu przeznaczonego dla niepełnosprawnych mieszkańców Olsztyna. Program będzie realizowany między innymi przez Olsztyńską Kartę Miejską (OKM), która ma upoważniać do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Społeczeństwo Chcesz zatrudnić nianię? To proste!
  Kto może być nianią dla Twojego dziecka? Jakie informacje powinna zawierać umowa uaktywniająca? Na co należy zwrócić uwagę przy jej sporządzaniu? Anna Ilukiewicz, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa warmińsko–mazurskiego, odpowiada na te pytania.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Zdrowie Ministerstwo określiło priorytety zdrowotne
  Mając na uwadze stan zdrowia obywateli oraz uzyskanie efektów zdrowotnych o najwyższej jakości, Minister Zdrowia zobowiązany jest do określenia priorytetów działań. Które z nich mają największe znaczenie dla Polaków?
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Turystyka Dokąd na ferie?
  Ferie to najpopularniejszy okres wyjazdów zimowych Polaków. To przede wszystkim czas wyjazdów rodzinnych, który coraz częściej spędzamy za granicą.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Elbląg Rekordowe granie!
  Zakończył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W skali ogólnopolskiej zebrano jak dotąd niemal 81,5 miliona złotych – a to jeszcze nie koniec. Również w Elblągu trwa wielkie liczenie. Jedno jest pewne w naszym mieście padł ogromny rekord. Ubiegłoroczną kwotę (która już była rekordowa) pobito już wczoraj przed 22:00. Obecnie na liczniku jest jeszcze więcej pieniędzy.
   więcej
  Twoje miasto