Strona 2 z 1833

 • Toruń Bezpłatny transport na wybory
  Niepełnosprawni torunianie, którzy chcieliby oddać głos w najbliższych wyborach, mogą skorzystać z bezpłatnego transportu.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Sport Puchar Polski dla ŁKSG
  W Łodzi rozegrany został turniej finałowy Pucharu Polski Niesłyszących w piłce siatkowej kobiet. Najlepsze okazały się siatkarki miejscowego ŁKSG, które po rocznej przerwie ponownie sięgnęły po trofeum.
   więcej
  Sport i rekreacja
 • Gdynia Wernisaż pełen nadziei
  Od lat robią to, na co często brakuje odwagi ludziom zdrowym. Swoim działaniem pokazują, że z rakiem można żyć pełnią życia, a nawet go pokonać. Udowadniają, że diagnoza to nie wyrok. Przekraczają granice ludzkiej wytrzymałości sami dla siebie, ale przede wszystkim dają nadzieję tym, którzy wątpią w sens leczenia. Teraz chcą podzielić się swoimi przeżyciami. W Szpitalu Morskim im. PCK odbył się wernisaż pt.: „Nie jesteś sam”.
   więcej
  Kultura
 • Społeczeństwo „Barwy wolontariatu” – zgłoś kandydata
  Centra Wolontariatu skupione w Sieci Centrów Wolontariatu w Polsce organizują kolejną edycję konkursu pt. „Barwy wolontariatu”. Jest on skierowany do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, które realizują program wolontariatu pracowniczego, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch …
   więcej
  Informacje bieżące
 • Edukacja Jesteś studentem i pobierasz rentę? Pamiętaj o zaświadczeniu dla ZUS
  Studenci pobierający renty muszą dostarczać zaświadczenia o kontynuowaniu nauki lub powiadomić ZUS o jej zakończeniu. Jeśli tego nie zrobią, będą musieli zwrócić nienależnie pobrane świadczenie wraz z odsetkami. Świadczenie zostanie wypłacone za okres, na który uczeń złoży zaświadczenie, a po jego dostarczeniu zostanie automatycznie przedłużone. Gdy jednak spóźni się …
   więcej
  Edukacja
 • Elbląg Polski Związek Niewidomych świętuje
  Międzynarodowy Dzień Białej Laski jest świętem osób niewidomych i niedowidzących. Po raz pierwszy obchodzone było w 1964 roku. Członkowie i sympatycy elbląskiego koła Polskiego Związku Niewidomych po raz kolejny w dniu swojego święta spotkali się w Kawiarni u Aktorów.
   więcej
  Twoje miasto
 • Region Unikalny system w olsztyńskich karetkach
  Sprzęt do komfortowego transportu niemowląt trafił do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Olsztyn jest drugim polskim miastem, w którym zaczął działać system KangoooFix.
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Społeczeństwo Nowy ośrodek wsparcia i rehabilitacji
  12 października przy ul. Andersa 6/8 swoją działalność rozpoczął ośrodek niosący pomoc osobom z niepełnosprawnością sprzężoną (wieloraką), które ukończyły 25 rok życia i nie są już objęte systemem edukacji. Ze wsparcia skorzystają ponadto ich bliscy.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Elbląg Marnując żywność, marnujesz planetę
  „Jedzenia nie marnuję! Wszystko co jem, mi smakuje!”, „Każdy o tym wie, drużyna pietruszek nie podda się!”, „Cały owoc zjadamy i go nie wyrzucamy”, „My nic nie wyrzucamy bo o żywność dbamy”. To tylko niektóre z haseł, które widniały na transparentach niesionych przez dzieci poprzebierane m.in. za warzywa, owoce i napoje mleczne. W naszym mieście po raz kolejny odbył …
   więcej
  Twoje miasto
 • Sport IKS „ATAK” mistrzem Polski w siatkówce na siedząco
  W dniach 12–14 października w Łodzi odbył się Finał Mistrzostw Polski w siatkówce na siedząco. W turnieju wzięło udział 8 zespołów z całej Polski, w tym elbląska drużyna broniąca tytułu Mistrza Polski.
   więcej
  Twoje miasto