Strona 2 z 1813

 • Kultura Artystyczne spotkania w Elblągu
  Spektakle, prezentacje taneczne, warsztaty, koncert, pokaz filmów, spotkania panelowe z udziałem terapeutów z Finlandii, Słowacji, Litwy i Polski oraz wernisaże – takie wydarzenia składają się na bogaty program tegorocznych Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. Tegoroczna, 12 edycja odbędzie się w dniach 22–24 listopada.
   więcej
  Kultura
 • Olsztyn Ogromne serca Polaków
  Siatkówczak obuoczny – nowotwór gałki ocznej, powodujący, że chory z dnia na dzień widzi coraz mniej. Zabiera wzrok, ale i pewnego dnia może doprowadzić do śmierci. Dwuletni Wojtuś z Olsztyna walczy właśnie z tą chorobą. Szansą jest leczenie w Stanach Zjednoczonych. Potrzebny milion złotych został zebrany w ciągu czterech dni!
   więcej
  Informacje bieżące
 • Zdrowie Kiedy najlepiej jeść kolację?
  Jedzenie kolacji dwie godziny przed pójściem spać ma działanie przeciwnowotworowe – wiąże się z mniejszym zagrożeniem nowotworami piersi i prostaty – sugerują pierwsze na tym polu badania.
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Społeczeństwo 500 zł dla niepełnosprawnych w Krakowie
  Urząd Miasta Krakowa od 2019 r. wprowadzi dodatek opiekuńczy w kwocie 500 zł. – To miesięczne świadczenie jest pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów – informują władze miasta.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Elbląg Artystycznie o prawach dziecka
  13 listopada 2018 roku dzieci z elbląskich przedszkoli i szkół podstawowych uczestniczyły w Miejskich Spotkaniach Twórczości Artystycznej pt. „Artystycznie o prawach dziecka”, których organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu.
   więcej
  Twoje miasto
 • Senior Uśmiech dla seniora
  14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji Fundacja „Dr Clown” postanowiła podarować bohaterom tego święta „Uśmiech dla seniora”. W ramach akcji w 14 miejscowościach „doktorzy clowni”, eksperci od leczenia śmiechem, spotykają się z seniorami, by obdarować ich radością dzięki zajęciom ze „śmiechoterapii”.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Kultura Trzy dni z teatrem
  Już niedługo na deskach sopockiego Teatru na Plaży aktorzy z niepełnosprawnościami zaprezentują swoje wizje artystyczne i osiągnięcia w ramach Przeglądu Teatralnego „MASSKA 2018". Oprócz spektakli na widzów czekają inne atrakcje.
   więcej
  Kultura
 • Społeczeństwo CIS ERKON – trwa rekrutacja
  Masz od 15 do 64 lat? Jesteś osobą pełnosprawną lub z jakąkolwiek niepełnosprawnością i bezrobotną/nieaktywną zawodowo z powiatu elbląskiego? Nie posiadasz prawa do: zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego, świadczenia przedemerytalnego, renty strukturalnej, renty z tytułu niezdolności do pracy, emerytury, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego? Mamy coś dla Ciebie! Rozpoczęliśmy rekrutację do „Centrum …
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Sport MKSN Mazowsze Warszawa tuż za podium Ligi Mistrzów
  W dniach 8–11 listopada w Stambule najlepsze zespoły w Europie walczyły o tytuł najlepszej klubowej siatkarskiej drużyny. Nie zabrakło także przedstawiciela z Polski. W Lidze Mistrzów Niesłyszących udział wziął warszawski klub MKSN Mazowsze.
   więcej
  Sport i rekreacja
 • Zdrowie Dzięki innowacyjnym lekom życie pacjentów może być w pewnym stopniu normalne
  Życie dziecka chorego na poważną, nieuleczalną chorobę różni się od życia dzieci zdrowych. Ale dzięki innowacyjnym terapiom może choć w pewnym stopniu być normalne. O tym, jak wygląda codzienność małej Igi chorej na chorobę Leśniowskiego–Crohna i jej rodziny opowiada mama – Pani Anita.
   więcej
  Akademia zdrowia