Strona 2 z 1792

 • Społeczeństwo Komunikacja to klucz w walce z demencją
  Demencja jest „podstępną złodziejką życia”, która odbiera osobom starszym samodzielność, zmieniając codzienność chorych i ich bliskich. O tym, jak poprzez właściwą komunikację można poprawić komfort życia osób z otępieniem, opowiadała dr Elżbieta Szwałkiewicz na spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Lazarus.
   więcej
  Twoje miasto
 • Sopot Asystent wspiera osoby z niepełnosprawnościami
  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie oferuje dodatkowe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin – pomoc Asystenta Osoby z Niepełnosprawnością. W zależności od potrzeb oraz indywidualnej sytuacji asystent udziela wsparcia m.in. w rozwijaniu umiejętności samodzielnego dbania o swoje otoczenie oraz zaspokajanie własnych potrzeb, nawiązywaniu kontaktów społecznych, a także w …
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Elbląg Muzycznie o historii Polski
  Od 1 marca stowarzyszenie „Lazarus” realizowało projekt „Polska Niepodległa". W jego ramach zespół wokalno–instrumentalny „Lazurki” odwiedził jedenaście miejsc, w których wybrzmiały utwory przypominające historię naszego kraju. W piątek podsumowano działania podjęte w projekcie.
   więcej
  Twoje miasto
 • Recenzja „Do usług szanownej pani”
  Książka Gillesa Legardiniera „Do usług szanownej pani" to podnosząca na duchu zabawna opowieść we francuskim stylu, jaki znamy z filmu Jean–Pierre'a Jeuneta „Amelia". Przypominam, że Amelia to dziewczyna mieszkająca w Paryżu, która postanawia uszczęśliwiać ludzi. Podobnie jest w powieści Legardiniera, pojawia się w niej bohater, który stara się wszystkich uszczęśliwić, sam jednak jest samotny …
   więcej
  Recenzje
 • Społeczeństwo Reklama bez barier
  Marka odzieżowa River Island po raz kolejny promuje swoje produkty hasłem "Etykietki są dla ubrań, a nie ludzi". Do udziału w kampanii reklamowej ich najnowszej kolecji ubrań zaproszono m.in. osoby z niepełnosprawnościami. 
   więcej
  Informacje bieżące
 • Elbląg Jedyny taki plac zabaw w regionie
  Ogrom włożonej pracy, niemal trzydzieści dwa tysiące oddanych głosów i w swojej kategorii Elbląg nie miał sobie równych. Tuż przed tegorocznymi wakacjami było już pewne, w naszym mieście powstanie pierwsze w mieście i regionie Podwórko Talentów Nivea. Dzieci ogarnął szał radości a niektórych chęć, na będące częścią wyposażenia placu... dzwoneczki.
   więcej
  Twoje miasto
 • Edukacja Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie
  Dyrekcja Kujawsko–Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus serdecznie zapraszają w dniach 15.10.2018 – 22.10.2018 do udziału w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie".
   więcej
  Informacje bieżące
 • Z perspektywy rodziców Granice
  W jeden z październikowych weekendów, z okazji Dnia Dawcy Szpiku, razem z instytucją charytatywną, w której działam, zorganizowaliśmy w naszej lokalnej galerii handlowej (mamy całą jedną) punkt rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Nie piszę o tym żeby się pochwalić, choć pewnie jest czym, bo dzięki temu kolejne osoby dołączyły do grona tych, którzy mogą być szansą na uratowanie komuś życia. Dlaczego o tym piszę?
   więcej
  Bez cięć
 • Toruń Jubileusz Zespołu Placówek Edukacyjno–Rewalidacyjnych
  Placówka oświatowa, w której uczą się niepełnosprawne dzieci i młodzież obchodzi jubileusz 70–lecia działalności. Z tej okazji wczoraj, tj. 18 października w Kinie Helios zorganizowano uroczystą galę.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Praca Projekt MOPR. Szansa dla gdańszczan na nowe życie
  Prawie 500 gdańszczan ma szansę na pracę i zmianę życia dzięki projektowi „GPS – Gotowość Praca Samodzielność  II" realizowanemu przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. We wtorek, 16 października 2018 r., umowę na unijne dofinansowanie projektu podpisał Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska i Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
   więcej
  Giełda pracy