Strona 2 z 1792

 • Gdynia Hospicjum Dziecięce liczy na głosy internautów
  Gdyńskie hospicjum dla dzieci walczy o budowę innowacyjnego ogrodu terapeutycznego w konkursie „Zmieniaj świat. Budimex 50 lat”. „Biofilia” ma dać pacjentom możliwość psychicznego odprężenia w towarzystwie roślin, motyli czy… mrówek. Projekt stworzony przez „Bursztynową Przystań” trafił do finału, czyli  trzech najlepszych,  wybranych spośród ponad stu projektów zgłoszonych do konkursu.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Warto przeczytać Chris Carter ”Krucyfiks”
   "Krucyfiks" to klasyczny amerykański thriller oparty na schematach. Mamy więc modelową parę bohaterów, wybitnie uzdolnionego detektywa oraz seryjnego mordercę. Taki duet znamy z prawie co drugiego amerykańskiego filmu, taki też jest "Krucyfiks", jak dobre kino sensacyjne zza oceanu.  
   więcej
  Recenzje
 • Sport Piłkarze Realu i Atletico spotkali się z niewidomymi dziećmi
  W środę w Tallinnie rozegrany został mecz o Superpuchar Europy pomiędzy Atletico Madryt a Realem Madryt. W ceremonię otwarcia zaangażowane były niewidome dzieci, które zaśpiewały tuż przed pierwszym gwizdkiem. Przed meczem zorganizowano dla nich spotkanie z piłkarzami obu klubów z Madrytu.
   więcej
  Sport i rekreacja
 • Zdrowie Wsparcie w przewlekłej chorobie
  Dwadzieścia kujawsko–pomorskich organizacji pozarządowych realizuje projekty wsparcia adresowane do osób cierpiących na przewlekłe schorzenia. Jest to możliwe dzięki środkom przekazanym przez samorząd województwa.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Kultura Gdynia ponownie ”Miastem Słowa”
  Spotkania z Jerzym Pilchem, Łukaszem Orbitowskim, Salcią Hałas, Eustachym Rylskim, warsztaty pisarskie, pokazy filmowe i spotkania z nominowanymi. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę w bogatym programie towarzyszącym Nagrodzie Literackiej GDYNIA festiwalu „Miasto Słowa". Wydarzenie potrwa od 27 sierpnia do 2 września.
   więcej
  Kultura
 • Warto obejrzeć Kosmiczna podróż w filmie ”Pasażerowie”
  Czy poza Ziemią gdzieś w kosmosie istnieje życie? Obecnie szukamy jego śladów na Marsie. W planach jest nawet wysłanie tam w przyszłości ludzi. Tyle tylko, że ci, którzy tam polecą otrzymają bilet w jedną stronę. Twórcy filmu "Pasażerowie" (ang. Passengers) poszli o krok (lub nawet o kilka kroków) dalej i postanowili zabrać widzów w jeszcze dalszą i dłuższą kosmiczną podróż.
   więcej
  Kultura
 • Sport Polacy z medalami na ME w pływaniu
  Niepełnosprawni sportowcy rywalizują w Dublinie, gdzie trwają pływackie mistrzostwa Europy. Do tej pory biało–czerwona reprezentacja zdobyła siedem medali.
   więcej
  Sport i rekreacja
 • Bydgoszcz Więcej miejsc przyjaznych niepełnosprawnym dzieciom
  W Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku trwają prace przy budowie kolejnego integracyjnego placu zabaw. To kolejny element modernizacji parku, którego oferta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. 
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Społeczeństwo Pamiętaj o terminach
  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomina – trwa składanie wniosków na nowy okres świadczeniowy oraz o świadczenie dobry start. Pamiętaj, że świadczenie otrzymasz tylko wtedy, jeśli wniosek złożysz w odpowiednim terminie.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Z perspektywy rodzica Podejść czy podjechać?
  Podjazdy – odwieczny obiekt gorączkowego poszukiwania przez osoby na wózkach i tych, którzy te wózki prowadzą. Podjazdy mniejsze, większe, mniej lub bardziej strome – jakiekolwiek – byle były i ułatwiały wchodzenie do budynków lub uprzyjemniały beztroskie spacery po mieście.
   więcej
  Sylwetki osób