Strona 2 z 1772

 • Bez barier Rządowe serwisy wkrótce dostępne dla wszystkich
  Zero wykluczenia – to hasło przewodnie ustawy o dostępności cyfrowej, która właśnie trafiła do konsultacji społecznych.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Elbląg Święto Policji – uroczysta akademia i festyn dla mieszkańców
  W przyszłym tygodniu w ramach elbląskich obchodów Święta Policji na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędzie się policyjny festyn. Funkcjonariusze zapraszają mieszkańców do aktywnego włączenia się w te obchody. Atrakcji dla samych mieszkańców będzie sporo. Oprócz możliwości obejrzenia policyjnego sprzętu oraz pokazów tresury psów służbowych zaplanowano także konkursy z atrakcyjnymi …
   więcej
  Twoje miasto
 • Społeczeństwo Rośnie liczba wystawianych elektronicznych zwolnień lekarskich
  Od 30 czerwca 2016 do 30 czerwca 2018 lekarze wystawili w sumie 4,29 mln elektronicznych zwolnień lekarskich. W województwie warmińsko–mazurskim e–ZLA stanowią już prawie 36% wszystkich wystawianych zaświadczeń lekarskich. Najwięcej elektronicznych zwolnień wystawiają lekarze w województwie zachodnio–pomorskim, jest to prawie 47%.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Gdańsk Ciekawa kawa w kawiarni cieKAWA
  Wyjątkowa kawiarnia, w której zatrudnienie znajdą osoby z niepełnosprawnością intelektualną, jest coraz bliżej otwarcia. Ciekawa Spółdzielnia Socjalna właśnie otrzymała dotację z OWES na adaptację i wyposażenie lokalu.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Sport 200 tys. zł. zebrane
  W poniedziałek informowaliśmy o zbiórce prowadzonej przez reprezentantów Polski w rugby na wózkach. Dziś możemy ogłosić, że kwota niezbędna do tego, by polecieć do Sydney została zebrana. Na tę chwilę zbiórkę wsparło 3 350 osób. Kwotę 50 tysięcy złotych w formie darowizny przekazała sportowcom Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.
   więcej
  Sport i rekreacja
 • Prawo Elastyczna praca dla rodziców niepełnosprawnych dzieci
  Wydłużenie z 14 do 30 dni prawa do zasiłku opiekuńczego oraz umożliwienie korzystania z elastycznych form zatrudnienia, w tym z ruchomych godzin pracy i telepracy – takie udogodnienia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych zaczęły obowiązywać w czerwcu dzięki wejściu w życie nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.
   więcej
  Przepisy prawne
 • Społeczeństwo Regionalne konsultacje systemu wsparcia
  9 lipca br. ruszyły regionalne konsultacje dotyczące budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin. 9 lipca spotkania odbyły się w trzech województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i warmińsko–mazurskim. Konsultacje potrwają do końca miesiąca.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Grudziądz Informator o uprawnieniach
  Jesteś osobą niepełnosprawną? Chcesz poznać swoje uprawnienia lub uprawnienia swojego dziecka? Elektroniczny zestaw danych przygotował Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Grudziądzu i udostępnił na stronie miejskiej w zakładce pomoc społeczna.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Społeczeństwo Prezydent o WIELKIM sercu
  Delikatna, wrażliwa kobieta. To bez wątpienia. Siła jednak tkwi wewnątrz człowieka, więc trzeba dodać, że to osoba pełna zapału i konsekwencji w dążeniu do celu. O kim mowa? O Ilonie Nowackiej, prezydent Rotary Club Elbląg Centrum na kadencję 2018/2019.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Sport SeniCup 2018 w Toruniu
  Ponad trzystu niepełnosprawnych piłkarzy wzięło udział w XVIII Turnieju Finałowym Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SeniCup 2018. 
   więcej
  Sport i rekreacja