Strona 2 z 1713

 • Kultura Spektakl „Baba Channel” w ramach programu „Kultura dostępna”
  W niedzielę, 28 października na Scenie Kameralnej w Sopocie w ramach programu „Kultura dostępna” zaprezentowany zostanie spektakl „Baba Channel”. Będzie on dostępny z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy.
   więcej
  Kultura
 • PasjONaci „To my sami się ograniczamy”
  Reprezentował Polskę na tegorocznych mistrzostwach świata w rugby. Jego marzeniem jest udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w 2020 roku. Prawie 20 lat temu jego nogami stał się wózek. Dziś mówi o tym, że nie ma dla niego ograniczeń, a pojawiające się trudności są do pokonania. O strachu, największym życiowym zakręcie jakim był wypadek, mistrzostwach świata w rugby i planach na przyszłość rozmawiam z Rafałem Rockim.
   więcej
  Sylwetki osób
 • Społeczeństwo Minister apeluje o większe płace dla pracowników socialnych
  Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska zaapelowała do samorządów o podwyższenie wysokości wynagrodzeń pracowników socjalnych. 
   więcej
  Informacje bieżące
 • Olsztyn Adrian Glinka w Radzie Osób Niepełnosprawnych
  W poniedziałek (17 września) młody olsztynianin przyjął nominację z rąk prezydenta miasta. Swoją wiedzą i doświadczeniem, poprzez działalność w olsztyńskiej Radzie ds. Osób Niepełnosprawnych, ma wesprzeć władze w realizacji zadań na rzecz osób o ograniczonej sprawności.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Ostrzegamy Oszuści podają się za pracowników ZUS
  Zakład Ubezpieczeń Społecznych znów otrzymuje sygnały o oszustach podszywających się pod pracowników ZUS. W tym tygodniu do elbląskiego oddziału ZUS dotarły sygnały o podającej się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych kobiecie odwiedzającej domy naszych klientów. Oszustka prosiła młodą kobietę o zgłoszenie się do placówki ZUS, w dniu następnym o danej godzinie. Prawdopodobnie, chodziło o to, aby w …
   więcej
  Informacje bieżące
 • Elbląg Rusza ośrodek „Elbląski Maluch”
  Już jutro (20 września) SOSW nr 2 zainauguruje działalność ośrodka koordynacyjno–rehabilitacyjno–opiekuńczego, który zajmować się będzie wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka. Podczas uroczystego otwarcia rodzice będą mogli poznać możliwości wsparcia oferowane w „Elbląskim Maluchu”.
   więcej
  Twoje miasto
 • Pomocna technika Przełom w diagnostyce kardiologicznej
  Innowacyjne urządzenia do stałego monitorowania pracy serca mają niewielkie rozmiary i są wygodniejsze w użytkowaniu niż tradycyjny Holter. Pozwalają zbadać rytm serca w 4 godziny, a dzięki połączeniu ze smartfonem natychmiast przesyłają wyniki lekarzowi. Są też dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie. Mierząc zmienność rytmu zatokowego, ostrzegają bowiem przed nadmiernym wysiłkiem.
   więcej
  Pomocna technika
 • Społeczeństwo Forum za nami
  Twórczość powstała w ZAZ–ach i WTZ–ach, prezentacja instytucjonalnych możliwości wsparcia i wynalazków, prelekcje i wykłady – to tylko część wydarzenia, które skupiło prawie 200 uczestników zainteresowanych działaniami na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Elbląg Wspólne sprzątanie Bażantarni
  Złota polska jesień – doskonale wiemy co to znaczy. Bażantarnia jest takim miejscem w Elblągu, w którym uwidacznia się ona w sposób iście magiczny. Aby nic nie stanęło na przeszkodzie temu mistycznemu obrazkowi, chcemy tuż przed jej początkiem, bo 22.09 (sobota) posprzątać Bażantarnię z mieszkańcami Elbląga, a potem wspólnie spędzić czas przy ognisku z kiełbaskami. 
   więcej
  Twoje miasto
 • Społeczeństwo Fundusz solidarnościowy zatwierdzony przez Radę Ministrów
  Projekt zakłada powstanie Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych – nowej instytucji, która będzie wspierała osoby niepełnosprawne. Proponowane rozwiązanie stanowi realizację zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącej utworzenia specjalnego funduszu, składającego się m.in. z daniny solidarnościowej pochodzącej od osób najlepiej zarabiających.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON