Strona 2 z 1713

 • Społeczeństwo Polski Sejm bez barier
  Kancelaria Sejmu przygotowała film promujący Sejm jako miejsce otwarte i przyjazne osobom głuchym i słabosłyszącym, aby przypomnieć o istniejących w polskim parlamencie rozwiązaniach umożliwiających wizytę osobom ze specjalnymi potrzebami i różnymi rodzajami niepełnosprawności.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Elbląg Seniorzy zgłębiali tajniki refleksologii
  To było ostatnie spotkanie w ramach kampanii „Kierunek: Zdrowie”. Tym razem elbląscy seniorzy poznali zasady masażu rehabilitacyjnego i dowiedzieli się czym jest refleksologia. Oczywiście poza teorią była też praktyka – zadbała o to Katarzyna Laskowska z gabinetu refleksologii i rehabilitacji.
   więcej
  Twoje miasto
 • Kultura Kino przyjazne sensorycznie
  Pamiętacie „Autypilot – podróże w świat dzieci z autyzmem”? Do projektu realizowanego przez Fundację Autismus i Cinema City dołączyły kolejne miasta:  Bydgoszcz, Lublin i Częstochowa. Znamy też repertuar na najbliższe miesiące.
   więcej
  Kultura
 • Społeczeństwo ”Dostępność Plus” program dla seniorów i niepełnosprawnych. Trwają konsultacje
  Ponad 23 miliardy złotych trafi w latach 2018–2025 na inwestycje związane z dostępnością. Tak, by przestrzeń publiczna była przyjazna osobom o szczególnych potrzebach (np. seniorom, osobom z niepełnosprawnościami, kobietom w ciąży). To jedno z założeń rządowego programu, do którego opinie zbiera Ministerstwo Inwestycji i …
   więcej
  Informacje bieżące
 • Zdrowie Patrzymy godzinami w monitory i telefony. Nasze oczy ”cierpią”
  Do 2050 roku 4,7 mld ludzi na świecie, czyli blisko połowa populacji, będzie miało krótkowzroczność – wynika z prognoz Brien Holden Vision Institute. Zdaniem ekspertów mamy do czynienia z epidemią krótkowzroczności, przede wszystkim dlatego, że coraz częściej patrzymy w bliży: w ekrany komputerów czy smartfonów.
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Elbląg Rodzicu zaszczep bezpłatnie swoje dziecko
  Trwa realizacja drugiej edycji „Programu profilaktycznego przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród dzieci urodzonych w latach 2015/2016 z terenu Miasta Elbląga". Dzięki niemu mali elblążanie urodzeni w 2016 roku skorzystają z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom.
   więcej
  Twoje miasto
 • Społeczeństwo W Gdańsku powstanie nowe Pogotowie Opiekuńcze
  Warunki zbliżone do domowych, dla młodszych plac zabaw, a dla starszych siłownia „pod chmurką” – wyłoniono wykonawcę, który wybuduje nowy kompleks Pogotowia Opiekuńczego. Umowa na realizację zadania zostanie podpisana 21 marca. Prace mają zakończyć się pod koniec maja 2019 roku.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Edukacja Autyzm – sympozjum na Uniwersytecie SWPS
  Podczas międzynarodowego sympozjum "Autyzm a praktyka oparta na dowodach. Interwencje i interakcje", które odbędzie się 16 marca na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, eksperci poruszą kwestie dotyczące dobrych praktyk w terapii autyzmu, badań neuroobrazowych i przesiewowych oraz wdrażaniu pilotażowych modeli wsparcia. 
   więcej
  Edukacja
 • Społeczeństwo Przepłynie „Lodową Milę” w szczytnym celu
  Pływał w lodowatych wodach Syberii, z sukcesami reprezentował Polskę w zawodach Pucharu Świata w kraju, Niemczech, Białorusi i Austrii. Teraz Piotr Biankowski po raz kolejny zmierzy się z ekstremalnymi, zimowymi warunkami. Wszystko w szczytnym celu – zbiórki funduszy na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda. 
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Toruń Już dziś przedświąteczna wystawa rękodzieła
  Połączona z kiermaszem przedświąteczna wystawa rękodzieła osób niepełnosprawnych „My też potrafimy” odbędzie się dziś (15 marca) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Swoje prace zaprezentują podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy i samopomocy społecznej, zakładów aktywności zawodowej oraz organizacji pozarządowych z całego regionu.
   więcej
  Informacje bieżące