Strona 2 z 1692

 • Kultura Niewidomi na deskach Teatru Śląskiego
  Po koniec lutego na deskach Teatru Śląskiego oglądać będzie można wyjątkowy spektakl pt „ Spójrz na mnie” w reżyserii Adama Ziajskiego, w którym role główne zagrają osoby niewidome.
   więcej
  Kultura
 • Zdrowie Ponad 2/3 osób dorosłych oraz co trzeci nastolatek korzysta z solarium
  Mimo świadomości negatywnych skutków dla zdrowia, opalanie jest wciąż powszechnie akceptowane – takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez Fundację Medicover w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Tymczasem nawet kilka wizyt w solarium przed 30 rokiem życia zwiększa ryzyko zachorowania na czerniaka o 75 procent.
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Gdańsk EduScrum, czyli metodyki wkraczają do szkół
  Jak uczyć się efektywnie, komunikować się w grupie i współpracować, nie zatracając przy tym własnej osobowości – tego właśnie uczy innowacyjny program eduScrum. Podczas pierwszego w tym roku spotkania EduGenerator organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER o projekcie opowie jego entuzjastka i promotorka Paulina Orbitowska–Fernendez. Wydarzenie odbędzie się 6 marca. …
   więcej
  Edukacja
 • Elbląg Spotkanie z Agatą Stanisz i Waldemarem Kuligowskim
  W środę 21 lutego o godz. 17.30 zapraszamy do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie „Jak Polska wjechała do Europy. Autostrada, kultura, polityka” z dr Agatą Stanisz i prof. Waldemarem Kuligowskim wokół książki pt. Ruchome modernizacje. Między Autostradą Wolności a "starą dwójką". Rozmowę poprowadzi Jacek Nowiński. Wstęp wolny.
   więcej
  Twoje miasto
 • Zdrowie W Polsce co czwarty chory na raka nie ma dostępu do radioterapii
  Radioterapia jest jedną z głównych i najskuteczniejszych metod leczenia nowotworów. Dostęp do niej w Polsce jest jednak utrudniony ze względu na zbyt małą liczbę wyspecjalizowanych ośrodków i sprzętu. Ponad połowa pacjentów chorujących na raka powinna być leczona radioterapią, ale w rzeczywistości ok. 25 proc. z nich …
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Edukacja Gdyńska rodzina wolna od fonoholizmu
  Stworzą wspólnie domowy kodeks odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych. Fundacja Dbam o mój z@sięg wraz  z miastem Gdynia oraz Uniwersytetem Gdańskim rozpoczyna nowy ogólnopolski projekt mający na celu walkę z fonoholizmem. Działania te skierowane są do wszystkich, zwłaszcza do rodzin. 
   więcej
  Edukacja
 • Elbląg O obchodach 100–lecia Odzyskania Niepodległości
  Wczoraj (14 lutego) w Ratuszu Staromiejskim odbyło się pierwsze spotkanie Komitetu Honorowego i Organizacyjnego Obchodów 100–lecia Odzyskania Niepodległości,  których zadaniem jest przygotowanie i koordynacja obchodów jubileuszowych w naszym mieście.
   więcej
  Twoje miasto
 • Społeczeństwo Emerytury i renty znowu wzrosną
  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o kolejnej waloryzacji świadczeń. Tym razem będzie to wzrost aż o 2,98 proc., a więc – co szczególnie podkreśla – największy od pięciu lat.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Region Samorząd województwa poszukuje regionalnej pamiątki
  Ideą kolejnej konkursu „Pamiątka regionu Warmii i Mazur” jest pozyskanie pamiątki, kojarzącej się z regionem, symbolizującej kulturę, tradycje i lokalne zwyczaje. Przedsięwzięcie jest organizowane od 2007 roku przez samorząd województwa warmińsko–mazurskiego.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Elbląg Tańcem przeciw przemocy wobec kobiet
  W holu Centrum Spotkań Europejskich Światowid można było wczoraj (14 lutego) zobaczyć tańczące, uśmiechnięte kobiety niemal w każdym wieku. Wszystko za sprawą kolejnej odsłony akcji „One Billion Rising – Nazywam się miliard”, mającej zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt.
   więcej
  Twoje miasto