Strona 2 z 1669

 • Zdrowie Domowa rehabilitacja w Wielkopolsce
  Od nowego roku pacjenci, którzy nie poruszają się samodzielnie i nie są w stanie dotrzeć do placówki rehabilitacyjnej, mogą korzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych w warunkach domowych.
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Kultura Nagraj film dokumentalny i zgarnij 4 tys zł
  Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych wraz z Humanity in Action Polska zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na krótki film dokumentalny (max 15 min) o pracującej osobie z niepełnosprawnością, ukazujący jak wygląda jej życie, jakie spotykają ją bariery i jak możemy im przeciwdziałać. Do wygrania 4 tys zł.
   więcej
  Kultura
 • Elbląg Bezdomni mogą liczyć na wsparcie
  Urząd Miejski w Elblągu, podległe instytucje, organizacje pozarządowe i służby mundurowe przygotowane są w bieżącym sezonie zimowym, by skutecznie pomagać osobom bezdomnym. Gdzie szukać wsparcia?
   więcej
  Twoje miasto
 • Społeczeństwo Jak przeciwdziałać bierności zawodowej osób niepełnosprawnych – artykuł dyskusyjny (cz. 1)
  Jednym z ważniejszych tematów zeszłorocznej debaty publicznej dotyczącej osób niepełnosprawnych była z pewnością walka z biernością zawodową tej grupy społecznej.Osią tej debaty był problem  zbyt dużej liczby osób z niepełnosprawnością które różnych …
   więcej
  Bez cięć
 • Region Ełk uruchamia usługi teleopiekuńcze dla seniorów
  Miasto Ełk przystąpiło do realizacji pilotażowego programu wdrażania usług opiekuńczych w formie teleopieki. W roku 2018 wsparciem zostanie objętych 20 mieszkańców Ełku.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Zdrowie Zatoki – do czego służą i dlaczego przysparzają tyle problemów
  Zatoki potrafią dokuczać niezależnie od pory roku – latem nie lubią zimnego nawiewu z klimatyzatorów, a zimą chłodnego powietrza i wiatru. Przy infekcji zatok, prócz kataru czy uczucia zatkanego nosa, pojawia się często ból, tkliwość, obrzęk i ucisk w okolicy oczu, policzków lub czoła. Te nieprzyjemne objawy dotyczą 10–15% ogółu populacji, co w Polsce daje około 4 milionów …
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Społeczeństwo Niepełnosprawni pracownicy klubokawiarni u Pierwszej Damy
  Pierwsza Dama spotkała się z pracownikami i wolontariuszami warszawskiej klubokawiarni „Życie jest fajne”, która zatrudnia osoby niepełnosprawne.  Wśród poruszanych w rozmowie tematów znalazły się kwestie nowych projektów kulturalnych i społecznych, jakie realizowane będą w lokalu.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Gdańsk Koncert dla babć i dziadków już w tę niedzielę
  Prezydent Miasta Paweł Adamowicz zaprasza gdańskie babcie i dziadków na koncert „W melodii jest siła zamknięta”, który odbędzie się 21 stycznia 2018 r. o godzinie 17:00. Będzie to 12. edycja spotkań przy muzyce z udziałem gdańskich seniorów, które co roku organizowane są z okazji Dnia Babci i Dziadka.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Ostrzegamy Tlenek węgla może zabić
  Policja apeluje o dokładne sprawdzanie instalacji wentylacyjnych oraz o korzystanie z urządzeń ostrzegających o stężeniu tlenku węgla.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Toruń Bal z myślą o potrzebujących
  Ósmy Marszałkowski Bal Dobroczynny odbędzie się 20 stycznia w CKK Jordanki w Toruniu. Dochód z imprezy trafi do Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu, a także polskich misjonarzy niosących pomoc potrzebującym za granicą.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON