Strona 2 z 1669

 • Sport Ministerialne środki do wzięcia
  Minister Sportu i Turystyki ogłosił nabór wniosków do „Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2019 r.” w ramach rozwijania sportu ON. Budżet na realizację Programu wynosi 18 700 000 zł.
   więcej
  Sport i rekreacja
 • Zdrowie Jakie świadczenia będą udzielane 12 listopada? MZ wyjaśnia
  Przed nami 12 listopada, który w tym roku jest dniem wolnym. Pojawia się jednak wiele pytań odnośnie bezpieczeństwa zdrowotnego oraz dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej w związku z ustawą o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Ministerstwo Zdrowia odpowiada na najczęściej zadawane pytania.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Kultura Muzyka i taniec inspirowane tradycjami Afryki
  W pierwszy dzień Międzynarodowych Spotkań Artystycznych – na które zapraszają CSE „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” – wystąpi grupa artystów, pasjonatów i podróżników z Polski, Burkina Faso, Senegalu i Australii, czyli grupa „Moribaya”. Na koncert, który odbędzie się 22 listopada o godzinie 19.00 wstęp jest …
   więcej
  Kultura
 • Z perspektywy rodziców Czerpać garściami
  O tym co jest lepsze, co gorsze, czym możemy się pochwalić a czego wstydzić, czyli przemyślenia i wnioski po ostatnim naszym pobycie za granicą, a konkretnie w słonecznej Hiszpanii. A wszystko oczywiście, jak niezmiennie stanowi tytuł niniejszego działu – z perspektywy rodziców.
   więcej
  Bez cięć
 • Społeczeństwo Znany kolarz potrzebuje pomocy
  W czerwcu Ryszard Szurkowski uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Podczas wyścigu „102. Rund um Koln” upadł na tyle nieszczęśliwie, że doznał obrażeń kręgosłupa i twarzy. Ma czterokończynowe porażenie i kilka operacji za sobą. Teraz pomóc może rehabilitacja. Ta jest jednak kosztowna.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Zdrowie Nowotwory neuroendokrynne – inne niż wszystkie
  Nowotwory neuroendokrynne to nietypowe, trudne w rozpoznaniu i wciąż mało znane nowotwory o podłożu hormonalnym. W Polsce leczymy je na europejskim poziomie, ale największym wyzwaniem wciąż pozostaje prawidłowa diagnostyka. O tym, czym są i dlaczego są tak zagadkowe, w ramach obchodów Światowego Dnia Nowotworów Neuroendokrynnych mówią eksperci.
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Gdańsk Odkryj swój kapitał
  Koniec roku oznacza przedświąteczną gorączkę pełną promocji. Atrakcyjną ofertę przygotował także Gdański Urząd Pracy. Jest nią projekt Odkryj swój kapitał. To propozycja dla wszystkich mieszkańców Gdańska oraz powiatu gdańskiego pozostających bez pracy, zarejestrowanych jako bezrobotni. Do udziału w programie zachęcamy szczególnie osoby z niepełnosprawnościami. Nabór zainteresowanych potrwa do 14 listopada.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Edukacja Z ZUS po indeks na studia
  Do 14 listopada szkoły ponadpodstawowe mogą zgłaszać uczniów do Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na laureatów czekają cenne nagrody oraz indeksy i dodatkowe punkty na najlepsze polskie uczelnie.
   więcej
  Edukacja
 • Elbląg WTZ doczeka się remontu dachu
  Problemy z pokryciem dachowym budynku przy ul. Saperów 14F, gdzie mieści się między innymi Warsztat Terapii Zajęciowej F.P.D.N. im. Matki Teresy z Kalkuty, istnieją od lat, utrudniając placówkom działającym w obiekcie ich normalne funkcjonowanie. Teraz się to zmieni.
   więcej
  Twoje miasto
 • Społeczeństwo 12 listopada dniem wolnym – także w handlu
  Sejm przyjął w środę trzy zgłoszone przez Senat poprawki do ustawy ustanawiającej 12 listopada 2018 r. Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. 
   więcej
  Informacje bieżące