Strona 2 z 1669

 • Bydgoszcz Więcej miejsc przyjaznych niepełnosprawnym dzieciom
  W Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku trwają prace przy budowie kolejnego integracyjnego placu zabaw. To kolejny element modernizacji parku, którego oferta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. 
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Społeczeństwo Pamiętaj o terminach
  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomina – trwa składanie wniosków na nowy okres świadczeniowy oraz o świadczenie dobry start. Pamiętaj, że świadczenie otrzymasz tylko wtedy, jeśli wniosek złożysz w odpowiednim terminie.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Z perspektywy rodzica Podejść czy podjechać?
  Podjazdy – odwieczny obiekt gorączkowego poszukiwania przez osoby na wózkach i tych, którzy te wózki prowadzą. Podjazdy mniejsze, większe, mniej lub bardziej strome – jakiekolwiek – byle były i ułatwiały wchodzenie do budynków lub uprzyjemniały beztroskie spacery po mieście.
   więcej
  Sylwetki osób
 • Bez cięć Dzień z życia trenera pracy
  Pracuję jako trener pracy w Stowarzyszeniu Otwarte Drzwi i obstawiam, że ta informacja niewiele wniosła. Trener pracy, czyli kto – coach, trener na siłowni, bezwzględny nadzorca?  Nic z tych rzeczy! Moja praca polega na wspieraniu osób z zaburzeniami psychicznymi (w tym głównie z niepełnosprawnością intelektualną) w znalezieniu i utrzymaniu pracy. Brzmi jak żmudne, ciężkie i obciążające psychicznie zajęcie? Być …
   więcej
  Bez cięć
 • Olsztyn Nowy sprzęt dla szpitala pulmonologicznego
  Olsztyński szpital po raz kolejny sięgnął po środki unijne, dzięki którym, ale także dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko–Mazurskiego, dokonano zakupu zaawansowanych technologicznie urządzeń medycznych, służących do pogłębionej diagnostyki w chorobach układu oddechowego.   
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Region Przeciwko upadkom seniorów
  Samorząd województwa kujawsko–pomorskiego finansuje regionalny program profilaktyczny, którego celem jest zapobieganie upadkom wśród seniorów. Upadki i ich konsekwencje to jedna z najczęstszych przyczyn hospitalizacji starszych osób i potencjalne zagrożenie życia – wynika z badań Narodowego Instytutu Geriatrii, Rehabilitacji i Reumatologii. Program obejmie w tym roku ponad 700 osób w całym regionie. Nabory już trwają, pierwsze zajęcia w …
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • PasjONaci Dla niej bariery nie istnieją
  Miała nigdy nie nauczyć się jeździć, nigdy miała też nie zdobyć medalu, bo przecież jazda na snowbardzie z jedną nogą nie jest możliwa. Gdy zaczęła uprawiać ten sport, wiele osób mówiło, że to porywanie się z motyką na słońce. Wątpiącym pokazała, że można. Dziś ma 22 lata i udowadnia, że chcieć to móc.
   więcej
  Sylwetki osób
 • Społeczeństwo Stracił nogę, potrzebuje protezy, by móc uprawiać sport
  Pan Łukasz rok temu doznał poważnego wypadku w pracy. Zasłabł i wpadł pod przetaczane wagony. Stracił nogę, ale nie stracił pogody ducha. Wrócił do pracy i marzy, by wrócić do swojej pasji – chce uprawiać sport. Aby było to możliwe, potrzebuje specjalnej protezy. Ta jest jednak dość droga – brakuje 10 tysięcy złotych.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Senior Wyjątkowa kawiarenka w Częstochowie
  Akcja "Kawiarenka dla Seniora" cieszy się coraz większą popularnością. Do tej pory wydano już ok. 1200 kuponów. Jest to rekordowy wynik w porównaniu do lat poprzednich.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Kultura Rendez–vous z kulturą francuską, czyli Literacki Sopot 2018
  Laureaci Nagrody Goncourtów – Pierre Lemaitre, Nagrody Bookera – Olga Tokarczuk, Orange Prize for Fiction – Zadie Smith, Prix Pierre Guénin – Édouard Louis, Prix Renaudot – Alain Mabanckou, Ingrid Betancourt – najsłynniejsza zakładniczka świata, Jacques de Decker – sekretarz Królewskiej Akademii języka i literatury francuskiej Belgii, i wielu innych, będą gośćmi tegorocznej, …
   więcej
  Kultura