Strona 2 z 1645

 • Prawo Dzięki nowym przepisom można bez konsekwencji zrezygnować z wycieczki
  Nawet co piąty turysta reklamuje nieudaną wycieczkę do biura podróży. Dzięki nowym przepisom będzie to prostsze. Lepiej chronione będą też interesy i portfele klientów. Zniknął trzydziestodniowy termin zgłoszenia reklamacji, wydłużono termin przedawnienia.
   więcej
  Przepisy prawne
 • Społeczeństwo Innowacje na ludzką miarę
  Rozpoczęło się testowanie sześciu kolejnych projektów w Inkubatorze Innowacji Społecznych. Innowatorzy 3 edycji sprawdzają, jak funkcjonują ich rozwiązania dla osób zależnych ze względu na niepełnosprawność, chorobę lub wiek oraz ich opiekunów.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Z kart historii Niepełnosprawni elblążanie w wolnej Polsce
  Gdy w 1989 roku rozpadła się w proch wszechwładza PZPR, komitety i egzekutywy stały się już tylko przedmiotem anegdot i dowcipów, a my – obywatele poczuliśmy się wolni, w wielu z nas obudziła się tłamszona dotąd energia, a po upadku komuny wszystko wydawało się możliwe.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Region Polska z góry, Żuławy z góry
  Elbląg i nasz region trafił na srebrny ekran za sprawą programu: „Polska z góry” emitowanego na antenie Planete+. Drugi sezon „Polski z góry”, to kolejne 12 lokacji naszego kraju– w tym Żuławy Wiślane. Takie spojrzenie zmienia perspektywę!
   więcej
  Twoje miasto
 • Bez barier Rządowe serwisy wkrótce dostępne dla wszystkich
  Zero wykluczenia – to hasło przewodnie ustawy o dostępności cyfrowej, która właśnie trafiła do konsultacji społecznych.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Elbląg Święto Policji – uroczysta akademia i festyn dla mieszkańców
  W przyszłym tygodniu w ramach elbląskich obchodów Święta Policji na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędzie się policyjny festyn. Funkcjonariusze zapraszają mieszkańców do aktywnego włączenia się w te obchody. Atrakcji dla samych mieszkańców będzie sporo. Oprócz możliwości obejrzenia policyjnego sprzętu oraz pokazów tresury psów służbowych zaplanowano także konkursy z atrakcyjnymi …
   więcej
  Twoje miasto
 • Społeczeństwo Rośnie liczba wystawianych elektronicznych zwolnień lekarskich
  Od 30 czerwca 2016 do 30 czerwca 2018 lekarze wystawili w sumie 4,29 mln elektronicznych zwolnień lekarskich. W województwie warmińsko–mazurskim e–ZLA stanowią już prawie 36% wszystkich wystawianych zaświadczeń lekarskich. Najwięcej elektronicznych zwolnień wystawiają lekarze w województwie zachodnio–pomorskim, jest to prawie 47%.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Gdańsk Ciekawa kawa w kawiarni cieKAWA
  Wyjątkowa kawiarnia, w której zatrudnienie znajdą osoby z niepełnosprawnością intelektualną, jest coraz bliżej otwarcia. Ciekawa Spółdzielnia Socjalna właśnie otrzymała dotację z OWES na adaptację i wyposażenie lokalu.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Sport 200 tys. zł. zebrane
  W poniedziałek informowaliśmy o zbiórce prowadzonej przez reprezentantów Polski w rugby na wózkach. Dziś możemy ogłosić, że kwota niezbędna do tego, by polecieć do Sydney została zebrana. Na tę chwilę zbiórkę wsparło 3 350 osób. Kwotę 50 tysięcy złotych w formie darowizny przekazała sportowcom Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.
   więcej
  Sport i rekreacja
 • Prawo Elastyczna praca dla rodziców niepełnosprawnych dzieci
  Wydłużenie z 14 do 30 dni prawa do zasiłku opiekuńczego oraz umożliwienie korzystania z elastycznych form zatrudnienia, w tym z ruchomych godzin pracy i telepracy – takie udogodnienia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych zaczęły obowiązywać w czerwcu dzięki wejściu w życie nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.
   więcej
  Przepisy prawne