Strona 2 z 1625

 • Zdrowie „Czarne plomby” nie dla dzieci i kobiet w ciąży
  1 lipca weszło w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego zakazujące używania przez dentystów ciemnych plomb amalgamatowych u dzieci, kobiet w ciąży i karmiących matek.
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Kultura BSAON po raz dwudzesty pierwszy
  W ramach XXI edycji Bartoszyckich Spotkań Artystycznych Osób Niesamodzielnych (BSAON) zorganizowana została wystawa rzeźb, płaskorzeźb oraz obrazów.
   więcej
  Kultura
 • Elbląg „Pomaganie przez ubranie” w CH Ogrody
  Od dziś (18 lipca) każdy z nas, robiąc porządki w szafie, może pomóc! Po sukcesie marcowej edycji inicjatywa „Pomaganie przez ubranie” na stałe zagości w Centrum Handlowym Ogrody. Na terenie galerii niedawno pojawiły się specjalne kontenery, w których można zostawić niepotrzebną już odzież. Wsparcie finansowe uzyskane w wyniku zbiórki ubrań zostanie przekazane na potrzeby niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji …
   więcej
  Twoje miasto
 • Region Pochwalmy się regionalnymi projektami promocyjnymi
  Ruszył nabór projektów do siódmej edycji konkursu „PRO Warmia i Mazury”. Zgłoszenia do przedsięwzięcia organizowanego przez samorząd województwa przyjmowane są do 16 sierpnia 2018 roku.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Senior Jak wykorzystać potencjał osób starszych?
  Społeczeństwo polskie starzeje się – według prognoz w 2050 roku osoby starsze będą stanowić 40 proc. populacji kraju. W opracowaniu dobrej polityki senioralnej pomagają wskaźniki aktywnego starzenia się, o których dyskutowano podczas seminarium w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Elbląg O żuławskich kulinariach
  W najbliższy czwartek (19.07, godz. 11.00) zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Arturem Wasielewskim na temat „Kuchnia żuławska z wykorzystaniem roślin rosnących na Żuławach” odbywające się w wakacyjnym cyklu „Ziołowe lato w bibliotece”. Wstęp wolny.
   więcej
  Twoje miasto
 • Społeczeństwo Zasiłki z pomocy społecznej będą wyższe
  Od 1 października zmienią się kryteria dochodowe oraz kwoty świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej. 11 lipca 2018 roku Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w tej sprawie. 
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Z kart historii Rocznica ”Sprawy Elbląskiej”
  Dziś mija 69. rocznica tzw. „sprawy elbląskiej”, która wpisała się w historię stalinowskich represji, służących budowie bezwolnej, całkowicie poddanej partii, komunistycznej Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Z uwagi na duży zasięg społeczny stała się ważnym i pamiętnym wydarzeniem w dziejach powojennego Elbląga. Aby nie zapomnieć o jego bohaterach i ofiarach, z inicjatywy Mariana Dąbrowskiego pod murem ówczesnych …
   więcej
  Twoje miasto
 • Olsztyn Kultura i folklor
  Barwne święto muzyki i tańca ludowego, czyli Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru ruszają już we wtorek 17 lipca. Impreza, której ideą przewodnią jest upowszechnianie niematerialnego dziedzictwa kulturowego różnych narodowości, ukaże olsztynianom i turystom piękno kultury ludowej.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Społeczeństwo Angelika Kuzin Miss Deaf Europe 2018
  Wybory Miss Deaf International (Miss Świata Głuchych) odbyły się w dniach 8–16 lipca w Tajpei. Podczas konkursu Polskę reprezentowała Angelika Kuzin.
   więcej
  Informacje bieżące