Strona 2 z 1625

 • Społeczeństwo Seniorzy z energią
  – Ten program umożliwia spotkania seniorów, a także pomoc w zakresie zdobywania pewnych informacji, wiedzy, bardzo potrzebnych. Jak wiemy, to jest grupa bardzo doświadczona. Bez ich rad, bez ich pomocy i wsparcia, trudno sobie wyobrazić, żebyśmy funkcjonowali jako społeczeństwo – mówi Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, który objął akcję "Seniorzy z energią" swoim patronatem.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Elbląg Zagłosuj na swoje miasto
  Elbląg został nominowany w plebiscycie Kocham to Miasto – Miasto Roku 2017. Zwycięzca otrzyma nie tylko tytuł Miasta Roku, lecz także możliwość promocji regionu w sieci. Głosowanie trwa do 9 grudnia.
   więcej
  Twoje miasto
 • Sport Avalon Extreme w akcji „Wszyscy do Wioseł”
   Ekstremalna ekipa Avalon Extreme wspiera inne drużyny w szczytnym celu. Arkadiusz Pilch, Jakub Ostasz, Kamil Toczydłowski oraz Dagmara Strzelczyk stworzyli wyjątkową osadę, która wzięła udział w akcji „Wszyscy do Wioseł”, zorganizowanej przez Fundację Legii Warszawa przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa oraz grupą „Dobrzy (L)udzie”.
   więcej
  Sport i rekreacja
 • Gdańsk Będą walczyć o tytuł najsprawniejszego kucharza
  Branżowa Szkoła Specjalna nr 19  w Gdańsku Wrzeszczu tzw. ,,Batorówka’’ już po raz VII jest organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego ,,Najsprawniejszy w zawodzie kucharz’’. Tematem konkursu jest ,,Jesień na talerzu – burak, cukinia, kabaczek’’. Konkurs skierowany jest do uczniów  z niepełnosprawnością intelektualną.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Gdynia Powstanie pierwszy na Pomorzu bank mleka kobiecego
  Już wkrótce w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni powstanie jedyny na Pomorzu bank mleka kobiecego – placówka, która umożliwiać będzie karmienie naturalnym pokarmem noworodki i niemowlęta, które z przyczyn medycznych lub losowych nie mogą być karmione mlekiem własnej mamy. Na stworzenie tego miejsca Szpitale Pomorskie sp. z o.o. otrzymają blisko 415 tys. złotych dotacji ze środków Ministerstwa Zdrowia.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Edukacja Wirtualne szpitale
  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku i Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie otworzyły nowoczesne Centra Symulacji Medycznej (CSM). W rolę pacjentów wcielają się fantomy, a wnętrza wyposażone są jak prawdziwe szpitale.
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Prawo Porozmawiaj z notariuszem o bezpiecznym przekazaniu majątku
  Trwa ósma edycja Dnia Otwartego Notariatu, która odbędzie się tradycyjnie w ostatnią sobotę listopada (25.11). W 21 miastach Polski w godzinach 10–16 w wyznaczonych lokalizacjach ok. 200 notariuszy będzie udzielać informacji prawnych.
   więcej
  Przepisy prawne
 • Kultura Nastrój i niezwykły temperament – koncert Ani Brody
  Wymyśla autorskie piosenki, kołysanki i inne miniatury muzyczne, a inspiruje ją poezja. Mowa o Anie Brodzie, która już w najbliższy czwartek wystąpi w CSE „Światowid”. Jej koncert odbędzie się pierwszego dnia Międzynarodowych Spotkań Artystycznych.
   więcej
  Kultura
 • Gdańsk Uczą się radzić sobie z żałobą
  Blisko 100 szkół w Gdańsku dziś (21 listopada) już po raz drugi organizuje „Dzień Tumbo”, czyli dzień solidarności z dziećmi i młodzieżą w żałobie. Celem wydarzenia jest zachęcenie uczniów do rozmowy o śmierci i żałobie oraz pomoc finansowa osieroconym.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Zdrowie W rolach głównych: olej z orzechów włoskich i olej z awokado
  Tłuszcze roślinne stanowią jeden z bardzo istotnych elementów zbilansowanej diety człowieka. Niektóre, jak olej z orzechów włoskich czy olej z awokado, stanowią wyjątkowo cenne źródło tłuszczów nienasyconych, niezbędnych dla właściwego funkcjonowania naszego organizmu. O specyfice tych dwóch drogocennych olejów opowiada dr n. med. Lucyna …
   więcej
  Akademia zdrowia