Strona 2 z 1601

 • Społeczeństwo Nie będzie zmian w wyglądzie nowych legitymacji osób niepełnosprawnych
  Do niedawna w mediach głośno było o problemach przewoźników z weryfikacją uprawnień osób niepełnosprawnych, który związany był z trudnościami z odczytaniem kodu QR z nowych legitymacji osoby niepełnosprawnej. Sprawa skierowana została do Urzędu Transportu Kolejowego oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Edukacja Rzecznik Praw Dziecka ostrzega: Tornistry nadal ważą za dużo
  Rzecznik Praw Dziecka apeluje do Głównego Inspektora Sanitarnego Marka Posobkiewicza Rzecznik z prośbą o kolejną interwencję w sprawie odciążenia uczniowskich tornistrów.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Elbląg Z kopyta kulig rwie...
  Korzystając z zimowej aury uczestnicy ŚDS w Jegłowniku wraz z opiekunami wybrali się na kulig do miejscowości Zastawno. Właściciele jednego z tamtejszych gospodarstw przygotowywali dla nich szereg atrakcji, w tym ognisko i gorący poczęstunek.
   więcej
  Twoje miasto
 • Kultura Niewidomi na deskach Teatru Śląskiego
  Po koniec lutego na deskach Teatru Śląskiego oglądać będzie można wyjątkowy spektakl pt „ Spójrz na mnie” w reżyserii Adama Ziajskiego, w którym role główne zagrają osoby niewidome.
   więcej
  Kultura
 • Zdrowie Ponad 2/3 osób dorosłych oraz co trzeci nastolatek korzysta z solarium
  Mimo świadomości negatywnych skutków dla zdrowia, opalanie jest wciąż powszechnie akceptowane – takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez Fundację Medicover w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Tymczasem nawet kilka wizyt w solarium przed 30 rokiem życia zwiększa ryzyko zachorowania na czerniaka o 75 procent.
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Gdańsk EduScrum, czyli metodyki wkraczają do szkół
  Jak uczyć się efektywnie, komunikować się w grupie i współpracować, nie zatracając przy tym własnej osobowości – tego właśnie uczy innowacyjny program eduScrum. Podczas pierwszego w tym roku spotkania EduGenerator organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER o projekcie opowie jego entuzjastka i promotorka Paulina Orbitowska–Fernendez. Wydarzenie odbędzie się 6 marca. …
   więcej
  Edukacja
 • Elbląg Spotkanie z Agatą Stanisz i Waldemarem Kuligowskim
  W środę 21 lutego o godz. 17.30 zapraszamy do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie „Jak Polska wjechała do Europy. Autostrada, kultura, polityka” z dr Agatą Stanisz i prof. Waldemarem Kuligowskim wokół książki pt. Ruchome modernizacje. Między Autostradą Wolności a "starą dwójką". Rozmowę poprowadzi Jacek Nowiński. Wstęp wolny.
   więcej
  Twoje miasto
 • Zdrowie W Polsce co czwarty chory na raka nie ma dostępu do radioterapii
  Radioterapia jest jedną z głównych i najskuteczniejszych metod leczenia nowotworów. Dostęp do niej w Polsce jest jednak utrudniony ze względu na zbyt małą liczbę wyspecjalizowanych ośrodków i sprzętu. Ponad połowa pacjentów chorujących na raka powinna być leczona radioterapią, ale w rzeczywistości ok. 25 proc. z nich …
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Edukacja Gdyńska rodzina wolna od fonoholizmu
  Stworzą wspólnie domowy kodeks odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych. Fundacja Dbam o mój z@sięg wraz  z miastem Gdynia oraz Uniwersytetem Gdańskim rozpoczyna nowy ogólnopolski projekt mający na celu walkę z fonoholizmem. Działania te skierowane są do wszystkich, zwłaszcza do rodzin. 
   więcej
  Edukacja
 • Elbląg O obchodach 100–lecia Odzyskania Niepodległości
  Wczoraj (14 lutego) w Ratuszu Staromiejskim odbyło się pierwsze spotkanie Komitetu Honorowego i Organizacyjnego Obchodów 100–lecia Odzyskania Niepodległości,  których zadaniem jest przygotowanie i koordynacja obchodów jubileuszowych w naszym mieście.
   więcej
  Twoje miasto