Strona 2 z 1601

 • Społeczeństwo Elektroniczny Sytem Obsługi wsparcia dla niepełnosprawnych
  Do tej pory osoba z niepełnosprawnością, która chciała uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON musiała udać się do urzędu, żeby złożyć stosowny wniosek. Takich wniosków w całej Polsce, co roku, składa się ponad 500 tys. A kwota, którą samorządy rozdysponowały w 2017 roku sięgnęła 1 mld złotych.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Bydgoszcz Nowości dla seniora
  Powstaje Bydgoskie Centrum Usług Senioralnych wraz z Klubem Seniora. W obiekcie, który mieścić się będzie przy ul. Fredry, starsi mieszkańcy będą mogli skorzystać z usług m. in. opiekuńczych i doradczych. W mieście rozdanych zostanie także kilkaset bransoletek życia. Ponadto ruszy projekt „Złota Rączka dla Seniora", dzięki któremu możliwa będzie pomoc osobom starszym w drobnych naprawach domowych.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Okiem naczelnego Moja lodówka jest apolityczna
  Dziś nasz Szef mówi o kampanii wyborczej, która nabiera coraz większego rozpędu, lodówce, która chce pozostać neutralna i pewnej przychodni, gdzie lekarz częściej niż w gabinecie jest na papierze.
   więcej
  Bez cięć
 • Olsztyn 16. Dni Nauki i Sztuki
  Już w najbliższym tygodniu startuje 16. edycja Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. W tym roku wydarzenie odbędzie się w terminie 26–28 września. Pozostały jeszcze wolne miejsca na pokazy, warsztaty, wystawy – żeby wziąć w nich udział wystarczy zarejestrować się na stronie dninauki.uwm.edu.pl
   więcej
  Edukacja
 • Społeczeństwo W sobotę Europejski Dzień Bez Samochodu
  W najbliższą sobotę (22 września) przypada Dzień bez samochodu. Akcja promowana jest w całej Europie. Jej celem jest zachęcanie kierowców do korzystania z ekologicznych form transportu.
   więcej
  Edukacja europejska
 • Elbląg Dżentelmen fortepianu w Elblągu
  Można go nazwać po prostu pianistą. Ale można też półfinalistą i laureatem dwóch nagród XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Krzysztof Książek, bo o nim mowa, 21. października po raz pierwszy odwiedzi Elbląg i zaprezentuje swoje umiejętności przed tutejszą publicznością. Zrobi to w towarzystwie niezawodnej Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, pod batutą Mateusza Rusowicza.
   więcej
  Twoje miasto
 • Kultura Spektakl „Baba Channel” w ramach programu „Kultura dostępna”
  W niedzielę, 28 października na Scenie Kameralnej w Sopocie w ramach programu „Kultura dostępna” zaprezentowany zostanie spektakl „Baba Channel”. Będzie on dostępny z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy.
   więcej
  Kultura
 • PasjONaci „To my sami się ograniczamy”
  Reprezentował Polskę na tegorocznych mistrzostwach świata w rugby. Jego marzeniem jest udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w 2020 roku. Prawie 20 lat temu jego nogami stał się wózek. Dziś mówi o tym, że nie ma dla niego ograniczeń, a pojawiające się trudności są do pokonania. O strachu, największym życiowym zakręcie jakim był wypadek, mistrzostwach świata w rugby i planach na przyszłość rozmawiam z Rafałem Rockim.
   więcej
  Sylwetki osób
 • Społeczeństwo Minister apeluje o większe płace dla pracowników socialnych
  Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska zaapelowała do samorządów o podwyższenie wysokości wynagrodzeń pracowników socjalnych. 
   więcej
  Informacje bieżące
 • Olsztyn Adrian Glinka w Radzie Osób Niepełnosprawnych
  W poniedziałek (17 września) młody olsztynianin przyjął nominację z rąk prezydenta miasta. Swoją wiedzą i doświadczeniem, poprzez działalność w olsztyńskiej Radzie ds. Osób Niepełnosprawnych, ma wesprzeć władze w realizacji zadań na rzecz osób o ograniczonej sprawności.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON