Strona 2 z 1600

 • Społeczeństwo Nagrodzeni za innowacje dla osób z dysfunkcją wzroku
  Rozstrzygnięto konkurs o tytuł Dobroczyńca Roku. Po raz pierwszy w jego 20–letniej historii laureatem została firma z branży gospodarki komunalnej. Akademia Rozwoju Filantropii oraz internauci nagrodzili ENERIS Ochrona Środowiska za program „Segreguję – nie widzę przeszkód”. 
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Elbląg Moc uśmiechu
  Dobra zabawa, integracja, a przede wszystkim uśmiech – to nieodłączne elementy imprezy organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 1. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło blisko tysiąc dzieci.
   więcej
  Twoje miasto
 • Sport Sukces na wyciągnięcie ręki
  W przyszłym roku w Abu Dhabi odbędą się Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Wraz z 63 innymi zawodnikami nasz kraj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie reprezentowała Katarzyna Janicka, uczennica SOSW nr 1 w Elblągu, która niedawno osiągnęła sukces w ogólnopolskich rozgrywkach.
   więcej
  Sport i rekreacja
 • Kultura Muzyczne ABC
  Pierwszy dzień lata – 21 czerwca – to nie tylko oznaka zbliżających się wakacji, ale także czas, kiedy na całym świecie odbywa się cykliczna impreza: Święto Muzyki. Wydarzenie to stanowi otwarte zaproszenie dla wszystkich, którzy chcą wspólnie uczestniczyć i tworzyć obraz tego święta. Do obchodów włączyły się przedszkolaki z OSW nr 2.
   więcej
  Twoje miasto
 • Elbląg Grządki zielonej wiedzy
  A co to jest? A co tutaj rośnie? Co tu powstaje? Takie pytania mogą pojawić się wśród elblążan, którzy w ostatnich dniach przechodzą przez Park im. gen. Bolesława Nieczuja–Ostrowskiego. Właśnie instalowany, a właściwie sadzony, jest tam ogród warzywny.
   więcej
  Twoje miasto
 • Praca Jak uchronić się przed wypadkiem?
  Wypadki przy pracy niestety zdarzają się bardzo często. Ich skutki odczuwalne są nie tylko dla samego pracownika, ale również dla najbliższych z jego środowiska. Zdarza się, że konsekwencją jest wieloletnie lub nawet całkowite wyłączenie z życia zawodowego. Musimy pamiętać, że prewencja jest lepsza niż rehabilitacja.
   więcej
  Giełda pracy
 • Gdynia Rekordowa zupa w szczytnym celu
  Chcą ustanowić kulinarny rekord świata, trafić do Księgi Rekordów Guinnessa i jednocześnie wesprzeć walczące z nowotworem Jagodę i Agatę! Na Skwerze Arki Gdynia z piątku na sobotę gdyńscy radni planują ugotować około 750 kilogramów zupy truskawkowej.
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Społeczeństwo Zmiany dla kierowców
  Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad zmianami pozwalającymi kierowcom jeździć bez dowodów rejestracyjnych oraz możliwością rejestracji auta w miejscu zakupu. Od lipca można będzie też zamawiać tablice rejestracyjne w innych wymiarach.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Senior Zadbają o bezpieczeństwo osób starszych
  Mają ponad 65 lat i jest ich w Gdańsku ponad 91 tysięcy. Seniorzy często padają ofiarami oszustw i wymuszeń. By zwiększyć ich bezpieczeństwo, potrzebne są wspólne działania wielu jednostek. W Światowy Dzień Godności Osób Starszych przedstawiciele osiemnastu gdańskich podmiotów podpisało Deklarację Współpracy na rzecz bezpieczeństwa seniorów.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Elbląg Graffiti? To proste!
  Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 1 w Elblągu mieli okazję sprawdzić się w roli artysty w wyjątkowy sposób. Zamiast tradycyjnych przyborów plastycznych oraz płótna czy arkuszy papieru mieli do dyspozycji… farbę w sprayu i ściany.  
   więcej
  Twoje miasto