Strona 2 z 1600

 • Elbląg O życiu niewidomych
   O tym, czego potrzebuje niewidomy uczeń i jak wygląda codzienne życie osób z niepełnosprawnością wzroku, opowiadały uczniom Szkoły Podstawowej nr 25 członkinie z Polskiego Związku Niewidomych. To pierwsza inicjatywa w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski.
   więcej
  Twoje miasto
 • Olsztyn By„późna starość” była jak najlepsza
  W Olsztynie odbyła się wojewódzka konferencja z okazji międzynarodowego dnia osób starszych „Wyzwania IV wieku. podążając za zmianą”, współorganizowana przez Federację Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko–Mazurskiego FOS–a.
   więcej
  Informacje bieżące
 • PasjONaci Sport jest dla wszystkich bez żadnych ograniczeń
  Jest  jedynym na świecie zawodowym kierowcą, który prowadzi za pomocą stopy, i doskonałym przykładem na to, że nawet z największego zakrętu życiowego można wyjść na prostą i czerpać z życia pełnymi garściami. O pasji do motoryzacji, malowania oraz spełnianiu marzeń rozmawiam z Bartoszem Ostałowskim.
   więcej
  Sylwetki osób
 • Edukacja Policyjna foczka uczy dzieci zasad bezpieczeństwa
  Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły? Czy podczas zabawy może przydarzyć się coś niebezpiecznego i na co trzeba zwracać uwagę, aby tak się nie stało? Czy można rozmawiać z nieznajomymi i jak się zachować, jeżeli ktoś obcy zaczepia na ulicy lub na placu zabaw? Tego wszystkiego pierwszoklasistów ze wszystkich szkół podstawowych w Gdyni będzie uczyć Gdynka – policyjna foczka.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Społeczeństwo Orkiestra zagra dla noworodków
  Choć do kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało jeszcze sporo czasu, to już wiadomo na co będą zbierane fundusze podczas najbliższej edycji – na pomoc w leczeniu noworodków. Nowoczesny sprzęt zakupiony z zebranych pieniędzy trafi do szpitali położniczych w całym kraju.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Elbląg Kupuj tyle ile zjesz
  „Przedszkolaki dzielne smyki, opróżniają talerzyki”, „Zdrowo jemy, nie marnujemy”, „Jedz warzywa i owoce, one mają duże moce”, „Dziś marnujesz, jutro głodujesz”. To tylko niektóre z haseł wypisane na transparentach, które dzieci niosły podczas tegorocznego Strajku Żywności organizowanego przez Bank Żywności z okazji Międzynarodowego Dnia Żywności.
   więcej
  Twoje miasto
 • Elbląg Już dzisiaj Targi Pracy
  17 października br. w godz. 12:00 – 15:00 w Hali Sportowo–Widowiskowej w Elblągu  (Al. Grunwaldzka 135) odbędą się Elbląskie Targi pracy w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach "Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje".
   więcej
  Twoje miasto
 • Zdrowie Zmieńmy statystyki – wcześnie wykryty rak piersi jest uleczalny
  Bitwę z rakiem piersi można wygrać już na starcie – dzięki odpowiedniej profilaktyce. Obecnie medycyna dysponuje doskonałymi metodami diagnostycznymi – poczynając od USG, poprzez mammografię, aż po rezonans magnetyczny. Odpowiednio wcześnie wykryta zmiana jest w pełni uleczalna i zazwyczaj wiąże się z leczeniem oszczędzającym.
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Toruń Spotkania z psychoterapią
  Bezpłatne konsultacje terapeutyczne, warsztaty i prelekcje praktyków psychoterapii składają się na program V Regionalnych Dni Psychoterapii (16–20 października). Spotkania pod hasłem „Co by ciało chciało” odbędą się Toruniu, Włocławku i Radziejowie. Współorganizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko–Pomorskiego.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Olsztyn O „mojej ojczyźnie” poprzez sztukę
  W Olsztynie nagrodzono laureatów wojewódzkiego etapu XV Ogólnopolskiego Konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. W konkursie wzięli udział uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy oraz mieszkańcy domów pomocy społecznej.
   więcej
  Informacje bieżące