Strona 2 z 1600

 • Bydgoszcz By każde dziecko mogło się bawić
  Na terenach wzdłuż spacerowego bulwaru zamontowane będą urządzenia dedykowane dzieciom niepełnosprawnym. Rozbudowa placu zabaw to kolejny element dużych zmian na Wyspie Młyńskiej, która staje się wzorem dla innych samorządów w „łamaniu barier”.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Prawo Jakie zmiany nastąpiły w ustawie o spółdzielniach socjalnych?
  Większe wsparcie finansowe dla spółdzielni socjalnych, ułatwienia w ich zakładaniu i funkcjonowaniu czy umożliwienie tworzenia konsorcjów spółdzielczych – między innymi takie zmiany zakłada uchwalona przez Sejm ustawa o zmianie ustawy o spółdzielniach socjalnych oraz niektórych innych ustaw.
   więcej
  Przepisy prawne
 • Edukacja Lekturę znajdziesz w internecie
  Ponad 700 utworów z kanonu lektur szkolnych uczniowie znajdą w sieci w jednym miejscu. Ruszyła platforma lektury.gov.pl – poinformowało Ministerstwo Rozwoju.
   więcej
  Edukacja
 • Recenzja Lars Kepler – ”Hipnotyzer”
  "Hipnotyzer" Larsa Keplera opowiada o złożoności ludzkiej psychiki, o mroku tkwiącym w każdym z nas, o próbie odkrycia tego momentu, gdy zło wkrada się do wnętrza niewinnego człowieka i zaczyna kiełkować. Wszyscy rodzimy się tacy sami, a potem jedni są dobrzy i uczciwi, a drudzy czerpią radość z zadawania bólu. Lars Kepler zagląda do duszy swoich bohaterów za pomocą hipnozy i szuka w niej narodzin mroku. Nie jest to łatwe zadanie, …
   więcej
  Recenzje
 • Społeczeństwo Policjanci oddawali krew i zbierali słodycze dla dzieci ze szpitala
  Policjanci z Elbląga włączyli się w ogólnopolską akcję „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Oddawanie krwi odbyło się wczoraj w komendzie policji przy al. Tysiąclecia w Elblągu. Krew oddawali policjanci, funkcjonariusze straży granicznej, a także uczniowie Zespołu Szkół Techniczno–Informatycznych w Elblągu. Przy okazji mundurowi zorganizowali także zbiórkę czekolad, …
   więcej
  Informacje bieżące
 • Elbląg Szpital okaleczył mnie na całe życie
  Tego feralnego dnia miał lecieć za ocean na kolejny spawalniczy kontrakt. Pech chciał, że gdy schodził po schodach do czekającej na niego taksówki, na przedostatnim schodku noga zaplątała mu się w tralkę przy balustradzie na klatce schodowej na tyle niefortunnie, że pękła mu kość udowa. Pogotowie zabrało go do szpitala i jak wspomina 59–letni Janusz Lewandowski z Elbląga, od tego momentu zaczęła się jego gehenna.
   więcej
  Twoje miasto
 • Społeczeństwo Znamy laureatów konkursu „Otwarte drzwi”
  Organizowany przez PFRON konkurs „Otwarte drzwi” ma na celu wyłonienie najlepszych prac magisterskich i doktorskich,  badających niepełnosprawność w wymiarze zdrowotnym, zawodowym i społecznym. Kto zasłużył na wyróżnienie?
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Elbląg Po latach oczekiwań mamy tor. Niestety, dziś został zamknięty do odwołania
  Podobnych obiektów w kraju jest niewiele. Do tej pory w północnej części kraju nie było żadnego. Teraz to się zmieniło. Ma 333 metry długości i znajduje się w Elblągu. Po długim oczekiwaniu na zakończenie robót i stale przeciągających się terminach oddania do użytku, w minioną sobotę (9 grudnia) uroczyście otwarto przy ul. Kościuszki tor …
   więcej
  Twoje miasto
 • Olsztyn Wspólne kolędowanie i rozmowy o pracy
  Absolwenci Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie spotkali się na okolicznościowej wieczornicy, by wymienić się doświadczeniami i wspólnie celebrować nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Społeczeństwo Święty Mikołaj odwiedził niepełnosprawne dzieci z Pomorza
  6 grudnia br. marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk przebrany za św. Mikołaja zawitał do Ośrodka Rehabilitacyjno–Edukacyjno–Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Sierakowicach.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON