Strona 2 z 1600

 • Elbląg Rodzicu zaszczep bezpłatnie swoje dziecko
  Rusza realizacja drugiej edycji „Programu profilaktycznego przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród dzieci urodzonych w latach 2015/2016 z terenu Miasta Elbląga. Dzięki niemu w tym roku 320 elblążan urodzonych w 2016 roku może skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom.
   więcej
  Twoje miasto
 • Prawo Sklep nie może zabronić fotografowania cen i skanowania kodów kreskowych
  Chcesz porównać ceny w różnych sklepach i robisz zdjęcie? Masz zamiar sprawdzić, jakie składniki zawiera dany produkt i skanujesz telefonem kod kreskowy? Zdarza się, że ochrona bezprawnie zabrania takich działań.
   więcej
  Przepisy prawne
 • Społeczeństwo Nie wahałam się ani chwili. To nic nie boli a ratuje życie drugiemu człowiekowi
  22–letnia Estera z Gryfina 21 lutego oddała komórki macierzyste, stając się tym samym 5000 osobą z bazy Fundacji DKMS, która dała szansę na nowe życie choremu na nowotwór krwi. Pobranie odbyło się w warszawskim Instytucie Hematologii i Transfuzjologii. Komórki macierzyste trafiły już do pacjenta czekającego na szpik.
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Kultura Zobaczyć w ciemności...
  W Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie prezentowana jest wystawa zatytułowana „Zobaczyć w ciemności”. Ma ona na celu uwrażliwienie osób zdrowych na problemy osób niewidomych.
   więcej
  Kultura
 • Sport Najlepsi niepełnosprawni intelektualnie narciarze powalczą o medale
  W dniach 27 lutego – 2 marca 2018 r. w Zakopanem odbędą się Mistrzostwa Świata INAS w narciarstwie biegowym i zjazdowym osób z niepełnosprawnością intelektualną. To najwyższej rangi wydarzenie dla tej grupy sportowców organizowane w Polsce w 2018 roku. W zawodach weźmie udział około 60 narciarzy z 10 krajów, w tym silna reprezentacja Polski.
   więcej
  Sport i rekreacja
 • Społeczeństwo Udokumentuj samodzielność osób z Zespołem Downa i zgarnij nagrody
  Zbliża się Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa "Tęcza"zaprasza do udziału w konkursie fotograficzno–filmowym.Zgłoszenia przyjmowane są do 13 marca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Zdrowie E–recepty coraz bliżej
  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e–recepty, przedłożony przez ministra zdrowia. Projekt nowelizacji ustawy umożliwi wystawienie recepty po zbadaniu pacjenta za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności.
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Elbląg Idą mrozy. Uwaga na czad!
  W związku z trwającym się okresem grzewczym oraz niekorzystnymi prognozami meteorologicznymi istnieje realna groźba zatrucia się tlenkiem węgla.
   więcej
  Twoje miasto
 • Kultura Startują szkolenia „Kultury bez wyjątku”
  „Kultura bez wyjątku” to cykl szkoleń z zakresu projektowania oferty kulturalnej dostosowanej do potrzeb poszczególnych grup odbiorców, szczególnie osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów. Pierwsze szkolenia rozpoczną się w marcu.
   więcej
  Kultura
 • Elbląg Wnuczek powraca – oszuści oszukali 83–letnią kobietę
  Sytuacja jak z policyjnego, filmowego klipu tylko, że ta nie zakończyła się dobrze. 83–letnia kobieta przekazała oszustowi ponad 13 tysięcy złotych. Wcześniej otrzymała telefon z informacją, że jej córka miała wypadek i potrzebuje pieniędzy.
   więcej
  Twoje miasto