Strona 2 z 1535

 • Społeczeństwo Niepełnosprawni w Krakowie uzyskają kompleksową pomoc
  Fundacja Poland Business Run, która co roku organizuje największą w kraju charytatywną sztafetę, a zebrane środki przekazuje na pomoc osobom po amputacjach, właśnie podpisała umowę z Grupą Buma. Deweloper nieodpłatnie udostępnił jej dwa lokale w Krakowie, w których prawdopodobnie już wiosną powstanie Centrum Rehabilitacji – pierwsze w Polsce miejsce, gdzie osoby z niepełnosprawnością …
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Elbląg Zagrali dla niepełnosprawnych
  9 grudnia 2017 roku w Klubie Squash Score odbył się  V  Charytatywny Turniej Świąteczny. Tradycyjnie zysk z wydarzenia przeznaczony będzie dla wychowanków DPS przy Kasprzaka i uczniów SOSW nr 1.
   więcej
  Twoje miasto
 • Praca Bezrobotny czy specjalista?
  Student, absolwent, bezrobotny  – przecież nie tak widziałeś swoją ścieżkę zawodową! To jest rzeczywistość wielu absolwentów, ale jeśli jesteś absolwentem niepełnosprawnym, wejście na rynek pracy jest jak wyprawa na K2. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na dobry start, chcesz postawić krok ku samodzielności, zdobyć doświadczenie i znaleźć zatrudnienie – dołącz do projektu „Student, absolwent, specjalista – zintegrowany …
   więcej
  Giełda pracy
 • Ostatnie pożegnanie Krzysztof Sadowski
  Przez długie lata współpracował z Razem z Tobą, gdzie publikował swoje teksty w dziale „Widziane z chorej strony”. Dziś (13 grudnia) dotarła do nas smutna informacja o jego śmierci.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Gdańsk Pierwsi lokatorzy odebrali klucze do nowych mieszkań
  – Zdajemy sobie sprawę z potrzeb mieszkaniowych gdańszczan, i bardzo aktywnie staramy się im sprostać – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz – Oddajemy 154 nowe mieszkania, wybudowane przez spółki miejskie, do których już wprowadzają się lokatorzy. Celem, który przyświeca naszym dotychczasowym, jak i przyszłym działaniom, jest zwiększenie dostępu do mieszkań dla osób potrzebujących wsparcia.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Społeczeństwo ”Nieinni” – tacy jak wszyscy
  Bohaterowie kampanii społecznej miasta Białystok „Nieinni” udowadniają, że życie osób z niepełnosprawnościami pomimo pewnych trudności nie różni się od życia każdego z nas.
   więcej
  Działalność organizacji i instytucji na rzecz ON
 • Elbląg Otwórz serce dla zwierzaków ze schroniska
  Podczas nadchodzących Świątecznych Spotkań Elblążan będzie możliwość wsparcia podopiecznych elbląskiego schroniska dla zwierząt, które bardzo liczy na pomoc ludzi dobrego serca.
   więcej
  Twoje miasto
 • Zdrowie Wygrywają ci, którzy się badają
  8 tysięcy poradników, setki przebadanych mężczyzn, warsztaty, atrakcje i jeden wspólny cel – zaszczepienie praktyki samobadania, aby wygrać z rakiem jądra. Właśnie zakończyła się tegoroczna edycja kampanii Odważni Wygrywają.
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Bydgoszcz By każde dziecko mogło się bawić
  Na terenach wzdłuż spacerowego bulwaru zamontowane będą urządzenia dedykowane dzieciom niepełnosprawnym. Rozbudowa placu zabaw to kolejny element dużych zmian na Wyspie Młyńskiej, która staje się wzorem dla innych samorządów w „łamaniu barier”.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Prawo Jakie zmiany nastąpiły w ustawie o spółdzielniach socjalnych?
  Większe wsparcie finansowe dla spółdzielni socjalnych, ułatwienia w ich zakładaniu i funkcjonowaniu czy umożliwienie tworzenia konsorcjów spółdzielczych – między innymi takie zmiany zakłada uchwalona przez Sejm ustawa o zmianie ustawy o spółdzielniach socjalnych oraz niektórych innych ustaw.
   więcej
  Przepisy prawne