Strona 2 z 1535

 • Społeczeństwo Na wcześniejszą emeryturę przechodzą w większości nieaktywni zawodowo
  Jak informuje Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej na emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn przechodzą głównie osoby, które dotąd były nieaktywne zawodowo. Od początku września ZUS przyjął 270 tys. wniosków związanych z przywróceniem wieku emerytalnego.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Sport Atak ponownie Mistrzem Polski w Piłce Siatkowej na siedząco
  Od 13 do 15 października w Łodzi odbywały się Mistrzostwa Polski w siatkówce na siedząco. W turnieju wzięło udział 10 zespołów z całej Polski, w tym elbląska drużyna IKS „Atak” Elbląg.
   więcej
  Sport i rekreacja
 • Społeczeństwo Doradca emerytalny pomoże uniknąć pomyłki przy składaniu wniosku o emeryturę
  Od 2 tygodni ZUS wydaje decyzje dotyczące ustawy wiekowej. W całej Polsce wydano już prawie 100 tyś. decyzji emerytalnych. W Oddziale ZUS w Olsztynie – 2,5 tyś. decyzji, natomiast w Oddziale ZUS w Elblągu– 1,3 tyś. decyzji. Przeciętna wysokość emerytury dla kobiety wynosi 1,5 tyś. zł, a dla mężczyzny 2,6 tyś. zł. Jedna trzecia decyzji emerytalnych …
   więcej
  Informacje bieżące
 • Sport Niepełnosprawni żeglarze zakończyli sezon
  Rozegrano czwartą, a zarazem ostatnią edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych, organizowaną przez Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych we współpracy z Mazurską Szkołą Żeglarstwa. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe oraz książkowe.
   więcej
  Sport i rekreacja
 • Elbląg Kobieto, zadbaj o swoje zdrowie
  21 października o godz. 10.00 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu odbędzie się Biała Sobota (dzień otwarty), w ramach której panie będą mogły wykonać bezpłatną cytologię oraz mammografię.
   więcej
  Twoje miasto
 • Olsztyn Na UWM powstaje sekcja wędkarska dla niepełnosprawnych studentów
  Lubisz łowić ryby? Relaksujesz się czasem na łonie natury z wędką? Zgłoś się do sekcji wędkarskiej Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Senior Aktywni seniorzy z Braniewa
  Seniorzy z Braniewa po raz kolejny udowodnili, że są jedną z najaktywniejszych  grup społecznych  w swoim regionie. Dowód: zdobyli pieniądze, zorganizowali się i przygotowali  huczne obchody Powiatowego Dnia Seniora. Gala, która odbyła się we wtorek (17.10)  w Braniewskim Centrum Kultury była prezentacją nie tylko ich działalności, ale przede wszystkim  „aktywnego” i „otwartego”  podejścia do życia.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Kultura Podyskutują o sztuce bardziej dostępnej dla niepełnosprawnych
  Uniwersytet  Łódzki oraz Muzeum Miasta Łodzi zapraszają w dniach 26–27 października br. na I ogólnopolską konferencję naukową pt. „Niepełnosprawni i sztuka”.
   więcej
  Kultura
 • Elbląg Bezpłatne szczepienia dla dzieci
  Rusza realizacja „Programu profilaktycznego przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród dzieci urodzonych w 2015–2016 roku z terenu Miasta Elbląga". Dzięki niemu w tym roku 320 elblążan urodzonych w 2015 r. skorzysta z bezpłatnych szczepień.
   więcej
  Twoje miasto
 • Społeczeństwo Ruszyła XVII edycja konkursu „Barwy Wolontariatu”
  Różnorodność obszarów społecznych, w których pracują wolontariusze, pojawiające się nowe role i funkcje, które mogą pełnić, sprawiają, że wolontariat w naszym kraju staje się szalenie barwny.
   więcej
  Twoje miasto