Strona 2 z 1535

 • Pomocna Technika Poznaj cechy swojego dziecka, zanim się urodzi
  Jaka grupa krwi? Jaki kolor oczu? Czy będzie tolerowało laktozę? Takie i mnóstwo innych pytań zadajemy sobie przed przyjściem na świat naszego dziecka. Dzięki bezpłatnej aplikacji możemy sprawdzić prawdopodobieństwo uwarunkowania powyższych cech, bazując na danych dotyczących rodziców jeszcze nienarodzonego lub też dopiero planowanego dziecka. Jeśli jesteśmy ciekawi, jak może ono …
   więcej
  Pomocna technika
 • Elbląg Wizyta Erwina Vollerthun w Fundacji Elbląg
  Tradycją jest, że Erwin Vollerthun przyjeżdża do Elbląga. Nie tylko z sentymentu, ale również po to, by wzmacniać dobre relacje polsko–niemieckie. Co roku on i inni jego krajanie wspierają finansowo tutejsze organizacje. Dzisiaj (21 sierpnia) darczyńca odwiedził Fundację Elbląg.
   więcej
  Twoje miasto
 • Zdrowie Kiedy do lekarza bez kolejki?
  – Jestem mamą rocznego, niepełnosprawnego Antosia, który podczas pobytu nad morzem nabawił się infekcji górnych dróg oddechowych. Udaliśmy się z nim do przychodni, ale byliśmy zmuszeni czekać w długiej kolejce do lekarza. Czy zgodnie z ustawą o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” nie powinnam wejść poza kolejnością? – pyta nasza czytelniczka, Pani Barbara z Grudziądza.
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Społeczeństwo Pierwsza sieć skuterów elektrycznych na minuty ruszyła w Trójmieście
  Szybkie, komfortowe i ekologiczne – na zakorkowanych ulicach dużych miast skutery są bezkonkurencyjne. Od poniedziałku, 21 sierpnia, w ramach scooter–sharingu mogą z nich korzystać gdańszczanie. Wypożyczenie pojazdu na minuty będzie możliwe dzięki specjalnej aplikacji opracowanej przez firmę Blinkee – pierwszą sieć skuterów elektrycznych w Polsce.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Sport Igor Sikorski zwycięzcą SitWake Extreme Challenge
  Druga edycja SitWake Extreme Challenge zakończyła się triumfem francusko–polskim. Najlepszym duetem zostali Jerome Elbrycht i Maciej Misołek, których powietrzne ewolucje zyskały największą przychylność sędziów. W kategorii sitwake bezkonkurencyjny okazał się ambasador Avalon Extreme, Igor Sikorski. Filip Czerniec wygrał natomiast rywalizację w wakeboardzie. Zawody odbyły się w Wake For Friends …
   więcej
  Sport i rekreacja
 • Społeczeństwo Pielgrzymi wyruszą w drogę
  Warmińsko–Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych do końca sierpnia czeka na zgłoszenia udziału w Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Elbląg Co im w duszy gra
  W najbliższy weekend na Placu Katedralnym niepełnosprawni artyści zaprezentują swoje osiągnięcia. Tego dnia królować będzie muzyka, ale nie zabrkanie również innych atrakcji.
   więcej
  Twoje miasto
 • Zdrowie Wykryć tętniaka
  Trwa realizacja przygotowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko–Pomorskiego programu profilaktycznego, którego celem jest odpowiednio wczesne wykrycie tętniaka aorty brzusznej.
   więcej
  Akademia zdrowia
 • Senior Znasz aktywnego seniora? Zgłoś go do konkursu!
  W swoim otoczeniu widzisz aktywnych seniorów? A może uważasz, że warto docenić ciekawą inicjatywę realizowaną z seniorami lub na ich rzecz? Zgłoś ich do konkursu! Termin składania wniosków upływa 30 września.
   więcej
  Informacje bieżące
 • Niedziela z książką Ludzkie życie w psich łapach
  „Psi dar” to niezwykła historia kobiety, która postanowiła zmienić świat dzięki zwierzętom. Prywatne wzloty i upadki autorki przeplatają się z opowieścią o początkach Fundacji Medical Detection Dog, napotykanych trudnościach i wielkiej radości, jaką daje praca mogąca odmienić czyjeś życie. Książka powstała jako hołd złożony najlepszym przyjaciołom człowieka.
   więcej
  Kultura