Berlin dla seniorów z Elbląga

Berlin dla seniorów z Elbląga
Fot. Adminstrator

Edukatorzy z Elbląga i z regionu przez najbliższych kilka dni będą poznawali nowe metody aktywizowania seniorów. Swoim doświadczeniem w tym zakresie podzieli się organizacja International Exchanges Berlin. Z kolei seniorzy wezmą udział w warsztatach…z efektywnego uczenia się.

W dniach 21 – 24 Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu będzie gościć edukatorów z Niemiec specjalizujących się w motywowaniu seniorów do aktywności.

W planach są dwa cykle warsztatowe. Jedno adresowane do kadry (edukatorów, instruktorów, animatorów) pracującej na rzecz seniorów, drugie do samych seniorów.

– W ciągu trzech dni edukatorzy poznają metody nauczania seniorów – zapowiadają koordynatorzy projektu. – To wiedza, która przyda się każdemu, ponieważ współczesny świat wymaga od nas, żebyśmy nieustannie się uczyli.

Z kolei 24 października w CSE „Światowid” instruktorzy z International Exchanges Berlin przeprowadzą warsztaty pokazowe dla seniorów.

Warsztaty dla edukatorów i seniorów prowadzone przez International Exchanges Berlin to kolejne – po szkoleniu z Hiszpanami – międzynarodowe spotkanie adresowane do osób pracujących z seniorami oraz do samych seniorów.

Warsztaty są częścią międzynarodowego projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”, którego liderem jest CSE „Światowid” w Elblągu. Projekt polega na wymianie dobrych praktyk „Światowida” we współpracy z instytucjami z trzech krajów — Hiszpanii, Włoch i Niemiec.

Partnerzy: Asociación de Innovación, Formación y Empleo para el Desarrollo sostenible – Hiszpania, EURO-NET – Włochy, International Exchanges Berlin Molinari & Benedetti GbR – Niemcy.

Print Friendly, PDF & Email