Belgia: Zmarła trzyletnia dziewczynka chora na COVID-19

Belgia: Zmarła trzyletnia dziewczynka chora na COVID-19

W Belgii przed kilkoma dniami w następstwie Covid-19 zmarła trzyletnia dziewczynka – poinformowały w piątek służby sanitarne tego kraju. Jest to najmłodsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Belgii, przy czym władze zastrzegają, że dziecko cierpiało na kilka innych schorzeń.

– Ta wiadomość dogłębnie mnie poruszyła, zarówno jako naukowca, jak i jako rodzica – powiedział na konferencji prasowej Boudewijn Catry, rzecznik krajowego instytutu zdrowia publicznego Sciensano.

W Belgii ostatnio odnotowano gwałtowny wzrost liczby przypadków SARS-CoV-2.

– Średnio każdego dnia umierają trzy osoby, w tym ostatnio 18-latek – dodał Catry, przyznając, że zgony wśród młodych ludzi należą do rzadkości. W marcu na koronawirusa zmarło 12-letnie dziecko.

Od wybuchu epidemii w Belgii potwierdzono 64 847 przypadków zakażenia koronawirusem. 9 812 osób zmarło. Liczba infekcji od 14 do 20 lipca wzrosła gwałtownie, aż o 89 proc., w porównaniu z poprzednim tygodniem. Średnio odnotowywano dziennie 220,6 nowych przypadków.

AFP zwraca uwagę, że licząca 11,5 mln mieszkańców Belgia jest jednym z krajów, które mają największą śmiertelność w związku z COVID-19: na 100 tys. ludzi przypada 85 zgonów.

Fot. Pixabay