Będzie więcej ławek. Prezydent Elbląga o programie estetyzacji miasta

Będzie więcej ławek. Prezydent Elbląga o programie estetyzacji miasta
Fot. Mateusz Misztal / arch. redakcji

Prezydent Witold Wróblewski przypomniał dziś o powstających nowych ławkach i koszach na śmieci, co – jak wskazał – przyczynia się do estetyzacji miasta. Rocznie w Elblągu powstaje około stu nowych ławek.

– Zakładaliśmy corocznie, że w budżecie miasta będą środki na sto ławek i około stu koszy w nowych lokalizacjach. Zakończył się kolejny etap realizacji (zdania – red.), dzięki niemu w przestrzeni publicznej pojawiło się 205 nowych ławek i 160 koszy ulicznych – wylicza prezydent Elbląga.

Jak wskazuje, wedle planów od roku 2019 do 2023, w sumie powinno powstać około 500 ławek w nowych lokalizacjach i 700 nowych koszy.

– Myślę, że tutaj ta decyzja wychodzi też naprzeciw oczekiwaniom. Na spotkaniach z mieszkańcami spotykałem się z tym, że elblążanie prosili o to, żeby ławki czy kosze pojawiły się w szerszej przestrzeni miasta – zaznacza Witold Wróblewski. – Wiadomo, że parki i okolice starego miasta, to są te przestrzenie, gdzie jest ich zdecydowanie najwięcej, natomiast na całej powierzchni naszego miasta jest dużo ciągów komunikacyjnych i realizujemy to takimi ciągami w uzgodnieniu z klubem radnych mojego komitetu wyborczego, jak i Departamentem Zarządu Dróg oraz Zarządem Zieleni Miejskiej.

Rocznie na budowę nowych ławek i koszy miasto wydaje około 100 tysięcy złotych.

Print Friendly, PDF & Email