Będą kwestować dla Hospicjum

Będą kwestować dla Hospicjum

W dniach 1, 2, 3 listopada, w godz. od 9:00 do 18:00, na gdańskich cmentarzach odbędzie się kwesta na rzecz Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. W akcji udział weźmie blisko pół tysiąca wolontariuszy, których w dniu Wszystkich Świętych wspomagać będzie także prezydent Aleksandra Dulkiewicz i zastępca prezydenta Piotr Kowalczuk.

Do akcji zgłosiło się 500 wolontariuszy ze szkół podstawowych, gimnazjów, zawodowych i liceów wraz z 65 opiekunami, którzy w tym roku będą zbierać datki na sfinansowanie koniecznego remontu dachu Domu Hospicyjnego przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Szacowany koszt remontu to około 200 000 zł.

Kwesta odbędzie się m.in. na cmentarzach m.in. Łostowickim, Garnizonowym, Oliwskim, na Srebrzysku, Chełmie, Krakowcu w Straszynie i w Nowym Porcie oraz w Pruszczu Gdańskim. Wolontariusze będą mieli charakterystyczne żółte koszulki, identyfikatory i zaplombowane skarbonki. W podziękowaniu będą wręczać darczyńcom zapałki.

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz kwestować będzie 1 listopada na cmentarzu Srebrzysko w godz. 13:00-14:00, natomiast zastępca prezydenta Piotr Kowalczuk – także 1 listopada, na cmentarzu Łostowickim od godz. 13:00 do 14:00.

Dariusz Wołodźko
Urząd Miejski w Gdańsku

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.