Bartoszyce: XVII Integracyjny Plener Plastyki

Bartoszyce: XVII Integracyjny Plener Plastyki

W miniony piątek (7 lipca) odbyło się uroczyste zakończenie XVII Integracyjnego Pleneru Plastyki organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bartoszycach w ramach XX, jubileuszowej edycji projektu pn. „Bartoszyckie Spotkania Artystyczne Osób Niesamodzielnych”. 

Od 27 czerwca do 7 lipca  br. w Plenerze, zlokalizowanymw siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Bartoszycach, wzięło udział 23 artystów, głównie z województwa warmińsko–mazurskiego, w tym 8 osób niepełnosprawnych. Na zakończenie projektu odbył się wernisaż, w trakcie którego zaprezentowano 68 obrazów, 9 rzeźb i 3 płaskorzeźby.

Spotkanie uświetnił spektakl pn. „Cztery pory roku” zaprezentowany przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy oraz występ zespołu „Srebrne Nuty” przy Dziennym Domu „Senior–WIGOR” z Bartoszyc.

Realizacja tegorocznych Spotkań Artystycznych została dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bartoszycach oraz Gminy Miejskiej Bartoszyce.

Fot. PFRON

  PFRON Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16077