Bartłomiej Kubiak najlepszym fizjoterapeutą w województwie łódzkim

Bartłomiej Kubiak najlepszym fizjoterapeutą w województwie łódzkim
Fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Bartłomiej Kubiak został wybrany najlepszym fizjoterapeutą – masażystą w województwie łódzkim. Pracuje w Miejskim Centrum Medycznym na Widzewie.

Dziś, bez kolejki, z rehabilitacji u niego mogą skorzystać osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności – również dzieci. Warto, szczególnie, że dla komfortu pacjentów rehabilitacja dla dzieci i dla dorosłych korzysta z osobnych wejść oraz niezależnych gabinetów fizjoterapii.

Bartłomiej Kubiak, wystartował w ogólnopolskim plebiscycie na fizjoterapeutę – masażystę. W województwie łódzkim zajął pierwsze miejsce. Zagłosowało na niego 1655 osób.

– Od 11 lat pracuję w miejskiej poradni rehabilitacyjnej na Widzewie. Specjalizuję się w masażu leczniczym – mówi Bartłomiej Kubiak.

Pan Bartłomiej przyjmuje pacjentów w poradni rehabilitacyjnej przy al. Piłsudskiego 157, która to należy do Miejskiego Centrum Medycznego Widzew.

– Jestem bardzo dumna z wyróżnienia dla Pana Bartłomieja, ale też nie powinno mnie chyba dziwić. Pacjenci osobiście przychodzą do mnie, by podziękować za jego pracę. I każdy, kto skorzystał z masaży leczniczych u naszego pana Bartłomieja – chce do niego wróć, jeśli ma takie skierowanie – dodaje Elżbieta Junczyk, dyrektor MCM Widzew.

Gabinety rehabilitacji w poradni przy al. Piłsudskiego 157 przeszły kapitalny remont. Kupiono też nowy sprzęt do rehabilitacji. Jest to poradnia, która nie dość, że posiada oddzielne gabinety dla dzieci i dla dorosłych, to ma też oddzielne wejścia do tych części poradni. Takie oddzielenie dorosłych i dzieci – szczególnie w dobie COVID-19 – zapewnia większe bezpieczeństwo i komfort pacjentów.

Teraz poradnia zachęca do wizyt szczególnie osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Ci pacjenci dostaną się na fizjoterapię bez czekania w kolejce.

Przypomnijmy, że w maju poradnia rehabilitacyjna przy al. Piłsudskiego 157 została uruchomiona ponownie. Miejskie Centrum Medyczne wprowadziło szereg zasad, które mają zapewnić bezpieczeństwo pacjentom:

  • fizjoterapeuci przyjmują stosując środki ochrony osobistej: jednorazowe rękawiczki, maseczki czy przyłbice;
  • również pacjenci muszą przychodzić na zabiegi w maseczkach;
  • każdy z pacjentów, przed rozpoczęciem zabiegów, musi wypełnić ankietę, w której zaznaczy, czy przechodził lub przechodzi ostrą infekcję oraz czy ma kontakty z osobami w kwarantannie lub zarażonymi covid. Podobną ankietę wypełnia każdego następnego dnia, przed rozpoczęciem zabiegu;
  • codzienne badanie temperatury ciała dotyczy zarówno pacjenta wchodzącego do poradni, jak i fizjoterapeutów wykonujących zabiegi;
  • pacjenci w przebieralniach wkładają swoją odzież do jednorazowych worków;
  • w szatni może przebywać jedna osoba;
  • pacjenci są umawiani na konkretną godzinę – tak, by nie spotykali się z innymi osobami w przebieralni;
  • osoba towarzysząca/opiekun może pojawić się tylko z osobą z niepełnosprawnościami lub z dzieckiem.

Same zabiegi również zostały zorganizowane w inny sposób:

  • miejsce i sprzęt wykorzystywane w czasie zabiegu są dezynfekowane po każdym pacjencie,
  • jest zachowany odstęp między rehabilitowanymi.
Jolanta Baranowska / BRP
Źródło: UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email