Bajkowy weekend w Światowidzie - podsumowanie

Bajkowy weekend w Światowidzie - podsumowanie
Fot. Adminstrator

W sobotę 5 grudnia odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu „Bajkowy weekend dla najmłodszych”. Przez trzy miesiące Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” starało się zaszczepić pasję czytelniczą u dzieci, a rodzicom pokazać jak ogromną rolę odgrywają książki w procesie edukacji i rozwoju emocjonalnego dziecka.

Była to już trzecia edycja spotkań z bajką czytaną, uczestniczyły w nich zarówno grupy zorganizowane, m.in. dzieci ze środowisk wiejskich, niedosłyszące oraz szkoły i przedszkola, jak i indywidualni odbiorcy.

Dla rodziców zorganizowano seminarium, prowadzone przez Martę Słoniecką – Piotrowską. Dobór literatury, bajki terapeutyczne, czyli jak pomóc dzieciom i jak samemu wymyślić taką bajkę – były tematami podejmowanymi w czasie seminarium.

W trakcie sobotniego spotkania odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów ogłoszonych w ramach realizacji projektu. Nagrodami w konkursie były książki. Została również otwarta wystawa najlepszych prac, którą można jeszcze przez dwa tygodnie oglądać w holu przy sali kameralnej kina „Światowid”.

Prace laureatów znalazły się również w specjalnej książeczce „Dzieci dzieciom bajki piszą”. Książeczka liczy 16 stron, są w niej ilustracje ulubionych bajek i ich bohaterów oraz bajki wymyślone przez dzieci – „Mały Jelonek” Aleksandry Grzesiak, „Bajka o piesku bohaterze” Milenki Kacickiej i zdjęcia z realizacji projektu.

– „Dzieci dzieciom bajki piszą” to promocja najmłodszych talentów, dodatkowa nagroda, którą otrzymali laureaci – dzięki czemu dzieci będą mogły pochwalić się najbliższym swoim osiągnięciem – mówi Aleksandra Bednarczuk, autor projektu – książeczka trafi także do szkół i przedszkoli, które brały udział w realizacji projektu oraz do tych, z których są laureaci konkursów.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Źródło: Światowid  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 4660

Print Friendly, PDF & Email