Autobus dla potrzebujących wyruszył na ulice Łodzi

Autobus dla potrzebujących wyruszył na ulice Łodzi
Fot. UM Łódź

We wtorek 1 grudnia o godz. 21:00 sprzed Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Nowe Sady 17 w Łodzi ruszył autobus dla bezdomnych i potrzebujących. Przez całą zimę, do 15 marca, potrzebujący będą mogli w nim zjeść ciepły posiłek.

To kolejna edycja programu autobus dla bezdomnych i potrzebujących. Projekt realizowany jest od 1 grudnia do 15 marca. W miejsca, gdzie gromadzą się osoby bezdomne kursuje autobus, w którym potrzebujący pomocy mogą: ogrzać się, zjeść gorący posiłek, wypić herbatę/kawę, otrzymać pieczywo.

Pojazd będzie ruszał o godz. 21:00 spod Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Nowe Sady 17, przez Dworzec Łódź – Kaliska (przy al. Unii Lubelskiej), Dworzec Łódź – Żabieniec (parking w pobliżu budynku dworca), Stary Rynek przy ul. Podrzecznej, następnie Plac Barlickiego przy ul. Małej.

Autobus będzie ruszał godzinę wcześniej niż w latach poprzednich. Zakończenie kursu uzależnione będzie od liczby osób korzystających z autobusu.

Autobus wyjeżdża z gorącym posiłkiem, np. zupą. Osoby potrzebujące będą mogły też napić się gorącej herbaty czy wziąć chleb.

Autobus obsługiwać będą: pracownik łódzkiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz 3 wolontariuszy – mieszkańców schroniska, którzy w tym roku – z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne – będą zabezpieczeni w środki ochrony osobistej (maseczki, gogle, przyłbice, rękawiczki, fartuchy, kombinezony, oraz środki odkażające do powierzchni).

Planowana trasa autobusu nie jest przypadkowa. Została wyznaczona w oparciu o miejsca gromadzenia się osób bezdomnych (m. in. dworców kolejowych i autobusowych, rynków i ich okolic). Każdego dnia z pomocy korzysta ok. 150 osób.

Do 31.12.2021 r. miasto zleciło realizowanie programu Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email