Artyści i dziennikarze w plenerze

Artyści i dziennikarze w plenerze

Trwa plener artystyczny ”Kadyny – wioska sztuki”. Dziś do młodych i utalentowanych twórców z Polski i Rosji dołączy ekipa dziennikarzy. Plener zakończy się jutro.

Przypomnijmy, od 30 czerwca w Kadynach odbywają się warsztaty prowadzone przez specjalistów z zakresu ceramiki, malarstwa, batiku i fotografii. Twórcze działania zakończą się jutro, 4 lipca. Dziś, 3 lipca do młodych artystów dołączą dziennikarze.

-Zawsze na początku lipca, z okazji przypadającego na 2 lipca Dnia Dziennikarza zapraszamy przedstawicieli mass mediów do wspólnego tworzenia – mówi Justyna Kozłowska-Dyrla, rzecznik prasowy CKiWM ”Światowid”. -Przedtem spotykaliśmy się w otwartych studiach plastycznych, a od 4 lat jeździmy do Kadyn.

Tutaj dziennikarze poznają różne techniki plastyczne i sami próbują swoich sił w sztuce ceramiki, a w tym roku także batiku i witrażu szklanego.

Organizatorami pleneru są Stowarzyszenie ”Jantar” i Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej ”Światowid”. Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fot: Zdjęcie z ubiegłorocznego pleneru  Oprac. AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 3903