Apel prezydenta Elbląga do dzieci, młodzieży i rodziców

Apel prezydenta Elbląga do dzieci, młodzieży i rodziców

W związku z zawieszeniem zajęć w placówkach opiekuńczych i oświatowych Prezydent Witold Wróblewski apeluje do dzieci, młodzieży i rodziców o rozwagę oraz zachowanie w tym szczególnym okresie specjalnych środków ostrożności.

Te szczególne środki ostrożności mają polegać na:

  • unikaniu zatłoczonych miejsc;
  • nie organizowaniu spotkań towarzyskich;
  • nie wychodzeniu do klubów, dyskotek, czy na imprezy;
  • nie przebywaniu w galeriach handlowych;
  • spędzaniu tego czasu w domu;

– Przypominamy, że zawieszenie zajęć w placówkach opiekuńczych i oświatowych to nie jest czas dodatkowych ferii! Tylko nasze odpowiedzialne zachowanie może zabezpieczyć nas i osoby w naszym otoczeniu przed zakażeniem. Bądźmy odpowiedzialni i myślmy nawzajem o sobie! Nie stwarzajmy niepotrzebnego ryzyka dla siebie, ale również dla osób z którymi przebywamy! – czytamy w komunikacie Miasta.

Wobec powyższego Straż Miejska w Elblągu wzmacnia działania profilaktyczne i prewencyjne! Od dziś rozpoczynają się patrole miejsc częstych zgromadzeń dzieci i młodzieży. Chodzi między innymi o Centra Handlowe, Parki, Skate Park, Gęsią Górę, czy Bażantarnię. Strażnicy Miejscy będą przede wszystkim uświadamiać przebywającej tam młodzieży zagrożenia związane ze spędzeniem czasu w dużych skupiskach ludzkich.

Prezydent zwraca się również z apelem do właścicieli pubów i klubów o rozważanie możliwości przełożenia bądź odwołania planowanych imprez i wydarzeń, skupiających większą ilość osób, do czasu gdy sytuacja epidemiologiczna w kraju ulegnie stabilizacji.

Oprac. Red.
UM Elbląg
Fot. Pixabay

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.