Andrusiewicz: Wkrótce szef KPRM przedstawi nowe zasady programu szczepień

Andrusiewicz: Wkrótce szef KPRM przedstawi nowe zasady programu szczepień
Fot. Pixabay

Wkrótce szef KPRM Michał Dworczyk przedstawi nowe zasady programu szczepień, bo w związku z zapowiedziami producentów i z harmonogramem dostaw wejdziemy w moment, w którym szczepionek w naszym kraju będzie dużo więcej – zapowiedział w poniedziałek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia był pytany na konferencji prasowej w Warszawie o planowane zmiany dot. szczepień. Dopytywano go, czy inne osoby wykonujące zawody medyczne będą mogły kierować na szczepienie i czy wkrótce szczepić przeciw COVID-19 będą mogli m.in. ratownicy medyczni.

– Co do kwestii osób, które będą kwalifikować na szczepienia i możliwie przeprowadzać szczepienia, to tutaj ustawa jutro będzie procedowana w Sejmie, to ustawa, która zwiększa grupę osób, które po pierwsze mogą kwalifikować, a po drugie szczepić, więc czekamy na przeprocedowanie tego projektu ustawy i by ta ustawa jak najszybciej weszła w życie. Rzeczywiście ta grupa osób poszerza się o pracowników medycznych, pielęgniarki, co do szczepienia to również o farmaceutów czy fizjoterapeutów – powiedział Andrusiewicz.

– Z drugiej strony minister Michał Dworczyk, pełnomocnik do spraw szczepień, w niedługim czasie, na dniach ogłosi nowe zasady programu szczepień, ponieważ w związku z zapowiedziami producentów i z harmonogramem dostaw na pewno wejdziemy w ten moment, w którym tych szczepionek w naszym kraju będzie dużo więcej i na pewno na szerszą skalę będą rozpoczęte te szczepienia populacyjne, więc na pewno trzeba będzie nam miejsc, w których będziemy mogli na tę szerszą skalę szczepić – zaznaczył rzecznik MZ.

Rzecznik MZ zaznaczył, że szczegóły w tej sprawie poda szef KPRM na osobnej konferencji. (PAP)

Wiktoria Nicałek
Print Friendly, PDF & Email