„Aktywna Wiosna” po raz piąty!

„Aktywna Wiosna” po raz piąty!

Po raz piąty Fundacja J&S Pro Bono Poloniae organizuje Konkurs Grantowy Aktywna Wiosna, kierowany do grup wolontariuszy z całej Polski. Do tej pory wsparcie otrzymały 92 projekty z całej Polski. Wnioski na tegoroczny konkurs można nadsyłać do 21 marca br.

Realizuj swoje marzenia
Fundacja J&S Pro Bono Poloniae daje szansę młodym ludziom, którzy chcą zmieniać otaczającą ich, szarą rzeczywistość, którzy mają swoje pomysły na ożywienie środowiska lokalnego, a brakuje im tylko środków finansowych. To wielka szansa na urzeczywistnienie marzeń!
Ważnym elementem programu, są bezpłatne, trzydniowe szkolenia z zakresu animacji środowiska lokalnego, które odbywają się w maju w Warszawie.

Znaczny zastrzyk gotówki dla odważnych i aktywnych
„Aktywna Wiosna”, to program dla wszystkich tych, którzy chcą, by ich środowisko lokalne kwitło i rozwijało się na każdym szczeblu. Kierowany jest do grup wolontariuszy, którzy mają niebanalne pomysły, ale z braku środków finansowych nie mogą ich zrealizować. Najciekawsze  zostaną nagrodzone kwotą w wysokości 10 tys. złotych.

Po pierwsze aktywność!
Młodzież potrzebuje twórczej aktywizacji. Zaangażowanie w sprawy lokalne może pomóc  w realizacji samych siebie, a przede wszystkim nauczy kreatywności w działaniu, przedsiębiorczości, co oczywiście pozytywnie wpłynie na poczucie własnej wartości i wiarę w swoje możliwości.

Spróbuj i Ty!
– Jeżeli w Twojej miejscowości nie ma miejsc, gdzie młodzi ludzie mogliby się spotykać, brakuje imprez kulturalnych, albo chcesz czymś zainteresować swoich rówieśników i sąsiadów – zbierz grupę, przygotujcie wniosek i prześlijcie go do nas – zachęcają organizatorzy . Jednak musi to być grupa co najmniej 3- osobowa.

Dla wolontariuszy i nie tylko
Wnioski mogą składać nie tylko zorganizowane, ale i nieformalne grupy młodzieży, mające niewielkie doświadczenie w pisaniu wniosków. Muszą oni jedynie nawiązać współpracę na czas realizacji projektu z dowolną organizacją pozarządową, która użyczy im osobowości prawnej i pomoże w finansowym rozliczeniu.

Więcej niż program
„Aktywna Wiosna”, to nie tylko program. To swoisty klucz na promowanie aktywności wśród ludzi młodych, zachęcanie do działania i rozwijania zainteresowań. To sposób na  naukę komunikowania i radzenia sobie w trudnych sytuacjach, wzmacnianie więzi międzyludzkich i chęci działania na rzecz społeczności lokalnych.

Regulamin i formularz wniosku jest dostępny na stronie internetowej Fundacji www.jsprobono.pl.
  AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 1438

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.