AFP: Liczba ofiar pandemii COVID-19 w Europie przekroczyła 200 tys.

AFP: Liczba ofiar pandemii COVID-19 w Europie przekroczyła 200 tys.

Pandemia koronawirusa w Europie pochłonęła już ponad 200 tys. ofiar. Ponad dwie trzecie z nich w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Francji i Hiszpanii – poinformowała we wtorek agencja AFP na podstawie własnych zestawień opierających się na oficjalnych źródłach.

W Europie na COVID-19 zmarło najwięcej ludzi ze wszystkich kontynentów. Bilans pandemii na całym świecie wynosi co najmniej 538 tys. ofiar – podała agencja.

Spośród państw europejskich pandemia najbardziej dotknęła Wielką Brytanię, w której zmarło 44 236 osób, następnie Włochy – 34 869 ofiar, Francję – 29 920 zgonów i Hiszpanię – 28 388 ofiar.

AFP informację o 100 tys. spowodowanych koronawirusem zgonów w Europie podała 18 kwietnia. Wówczas Europejczycy stanowili ponad dwie trzecie ofiar COVID-19 na całym świecie, teraz nieco ponad jedną trzecią.

Jak od kilku tygodni zgodnie oceniają specjaliści m.in. z Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), szczyt pandemii w Europie już minął, a obecnie jej największymi ogniskami pozostają oba kontynenty amerykańskie, na których rośnie zarówno liczba nowo wykrywanych infekcji, jak i ofiar.

WHO poinformowała w sobotę o najwyższym od początku epidemii dobowym wzroście zakażeń koronawirusem, który wynosił ponad 212 tys. nowych przypadków. Najwięcej z nich zdiagnozowano w USA, Brazylii i Indiach.

Na COVID-19 na świecie codziennie umiera ok. 5 tys. osób – szacuje WHO.

Fot. Pixabay