ABM i wrocławski szpital porozumiały się ws. „Akademii badań klinicznych”

ABM i wrocławski szpital porozumiały się ws. „Akademii badań klinicznych”
Fot. pixabay.com

Agencja Badań Medycznych podpisała z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu list intencyjny o współpracy w zakresie realizacji projektu „Akademia badań klinicznych” – poinformowała w poniedziałek ABM.

Celem partnerstwa – jak zaznacza Agencja – jest m.in. wspólne przygotowanie unikatowego programu studiów podyplomowych z zakresu niekomercyjnych badań klinicznych realizowanych na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Projekt skierowany jest do pracowników podmiotów leczniczych i pracowników organów założycielskich podmiotów leczniczych. ABM podaje, że planowany przebieg studiów obejmuje dwie edycje skierowane łącznie do 140 uczestników tworzących zespoły badawcze (lekarz, koordynator, personel pomocniczy, ekonomiści, statystycy, prawnicy etc.).

Zajęcia prowadzone będą przez wykładowców Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i przez doświadczonych pracowników Agencji Badań Medycznych. Tematyka studiów obejmie szeroki zakres tematów związanych z niekomercyjnymi badaniami klinicznymi.

– Podjęte działania mają na celu zwiększenie wiedzy i kompetencji z zakresu planowania, przeprowadzania i monitorowania niekomercyjnych badań klinicznych, co w dalszej perspektywie wpłynie na wzrost realizowanych badań klinicznych w naszym kraju – wyjaśniła specjalista ds. komunikacji w ABM Monika Szwugier.

Niekomercyjne badania kliniczne stanowią zaledwie około 2 proc. wszystkich badań klinicznych w kraju.

Katarzyna Lechowicz-Dyl (PAP)
Źródło: naukawpolsce.pap.pl
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email