90 uczniów łódzkiej podstawówki na kwarantannie po potwierdzeniu SARS-CoV-2 u nauczyciela

90 uczniów łódzkiej podstawówki na kwarantannie po potwierdzeniu SARS-CoV-2 u nauczyciela
Fot. Pixabay

Po potwierdzeniu koronawirusa u nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi 90 jej uczniów trafiło na kwarantannę – powiedział PAP w czwartek wieczorem rzecznik wojewódzkiego sanepidu Zbigniew Solarz.

O zakażeniu koronawirusem w łódzkiej podstawówce poinformowało w czwartek po południu biuro prasowe prezydenta Łodzi.

– Trwa postępowanie epidemiologiczne. „Gospodarzem” postępowania jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi, na której wytyczne czekamy – napisano w przesłanym PAP komunikacie służb prasowych prezydent miasta.

– Potwierdzam, że ok. 90 uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi oraz członków ich rodzin zostało poddanych kwarantannie – powiedział PAP rzecznik wojewódzkiego sanepidu Zbigniew Solarz. – To uczniowie klas starszych: szóstej, siódmej i dwóch ósmych – dodał.

– Kwarantanna uczniów i ich bliskich ma charakter prewencyjny a postępowanie służb sanitarnych jest w toku – zaznaczył Solarz.

Po potwierdzeniu przypadku koronawirusa decyzję o zmianie trybu nauczania w placówce oświatowej może podjąć jej dyrektor po konsultacji z sanepidem. W przypadku szkoły nr 23 o takiej decyzji jeszcze nie poinformowano.

W woj. łódzkim do piątku w zdalnym trybie nauczania pozostanie blisko 150 uczniów Szkoły Podstawowej w Byszewie w gminie Kutno i 125 uczniów oraz 17 nauczycieli z Bolimowa w powiecie skierniewickim. W obu szkołach koronawirusa wykryto u nauczycieli. W Liceum Salezjańskim w Łodzi w trybie zdalnym uczą się w 43 osoby. W łódzkiej British International School kwarantanną objęto 18 osób.

W regionie łódzkim jest 1648 publicznych i 525 prywatnych placówek edukacyjnych.

Hubert Bekrycht
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email