Majówka z kulturą i sztuką

Majówka z kulturą i sztuką

W niedzielę (5 maja) rozpoczyna się organizowana po raz dziewiąty przez samorząd województwa we współpracy z instytucjami kultury w całym regionie „Majówka z kulturą i sztuką”, w ramach której zapraszamy osoby niepełnosprawne i ich opiekunów do bezpłatnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych oraz do skorzystania ze specjalnie dla nich przygotowanej oferty zajęć i warsztatów.

W tegorocznym programie 57 wydarzeń przygotowanych przez 19 placówek. Spot promujący wydarzenie. Celem przedsięwzięcia jest promowanie udziału osób z niepełnosprawnością w życiu kulturalnym, między innymi poprzez przełamywanie barier mentalnych i dostosowywanie instytucji kultury i sztuki do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Projekt wiąże się z obchodzonym 5 maja Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Wśród bezpłatnych propozycji dla niepełnosprawnych znajdują się: wybrane majowe koncerty w Filharmonii Pomorskiej, warsztaty plastyczne dla dzieci w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, spektakle w Operze Nova („Potępienie Fausta”) i Teatrze Polskim w Bydgoskim („Klub kawalerów”) czy warsztaty w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Szczegółowy harmonogram „Majówki z kulturą i sztuką 2019”