400 tysięcy na sprzęt komputerowy dla gdańskich uczniów

400 tysięcy na sprzęt komputerowy dla gdańskich uczniów
Fot. P. Połoczański

E-learning postawił przed nauczycielami, uczniami i rodzicami nowe wyzwania. To nie tylko kwestia zaplanowania lekcji online, opracowania materiałów, czy wspólna nauka z dzieckiem i pogodzenie tego z pracą zdalną. To często także dostępność sprzętu, czy internetu. Miasto we współpracy z firmami i prywatnymi inicjatywami stara się zapewnić komputery dla najbardziej potrzebujących rodzin.

Firmy Cordia i Futureal przekazały środki na wsparcie miasta w czasach pandemii. Dzięki nim do dzieci w gdańskich e-szkołach trafiły laptopy o łącznej wartości 200 tys. zł. Węgierski deweloper Cordia i grupa dewelopersko-inwestycyjna Futureal przeznaczyły łącznie ponad 3 mln zł na walkę z epidemią COVID-19 w regionie, tj. w Polsce i na Węgrzech. Wsparcie od dewelopera otrzymały też władze Warszawy, Krakowa i Poznania. Środki w tych miastach zostaną przeznaczone na zakup żywności dla seniorów, działalność miejskich ośrodków kwarantanny oraz zaopatrzenie miejskiego szpitala zakaźnego w niezbędną odzież ochronną. W sumie Cordia i Futureal przekazały polskim miastom 1 mln złotych.

W ramach akcji realizowanej we współpracy z Urzędem Miejskim w Gdańsku, Cordia w Polsce przekazała potrzebującym dzieciom laptopy o łącznej wartości 200 tys. zł. 25 sztuk trafiło do szkoły podstawowej nr 65 im. Alfa Liczmańskiego, a 35 do szkoły podstawowej nr 16 im. Władysława Broniewskiego. W przyszłości sprzęt zostanie przeniesiony do szkolnych pracowni komputerowych. – COVID-19 to nasz wspólny problem i wspólna odpowiedzialność. Wierzymy, że pomoc w walce z epidemią jest naszym obowiązkiem – mówi Michał Melaniuk, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska.

Sprzęt komputerowy o łącznej wartości 200 tys. przekaże również firma Intel Technology. Będzie to 80 nowych laptopów, które trafią do uczniów i nauczycieli 10 gdańskich szkół podstawowych.

W Gdańsku uczennice i uczniowie potrzebujący wsparcia w dostępie do sprzętu komputerowego, aby w pełni móc korzystać z edukacji online, to około 1200 osób. Miasto podejmuje współpracę w zakresie zapewnienia komputerów rodzinom potrzebującym wsparcia. Do akcji włączają się prywatne firmy, oraz wolontariusze. Podczas konferencji prasowej 3 kwietnia prezydent Dulkiewicz apelowała także do gdańszczanek i gdańszczan o przekazywanie używanego sprzętu, który mógłby służyć uczniom w tym wyjątkowym czasie.

Wydział Rozwoju Społecznego złożył także wniosek do Ministerstwa Edukacji Narodowej o wsparcie finansowe na zakup sprzętu do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli.

Joanna Bieganowska
Urząd Miejski w Gdańsku
Fot. P. Połoczański
Print Friendly, PDF & Email