200 opasek życia dla szpitali leczących chorych na koronawirusa od PZU

200 opasek życia dla szpitali leczących chorych na koronawirusa od PZU
Fot. Mateusz Misztal

PZU przekaże kolejnych 200 tzw. opasek życia szpitalom, w których leczeni są chorzy na COVID-19. Analizują one kluczowe parametry życiowe pacjentów i alarmują personel w przypadku zagrożenia życia – podało PZU. Opaski trafią do placówek m.in. we Wrocławiu i Poznaniu.

Pierwsze takie urządzenia trafiły do placówek w maju. Teraz – jak podała w piątek spółka – PZU przekaże kolejnych 200 tzw. opasek życia szpitalom, w których leczeni są pacjenci chorzy na COVID-19. Opaski trafią do dziesięciu szpitali w południowej i zachodniej Polsce – m.in. do Wrocławia, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania, Starachowic i Raciborza.

– Opaska życia to certyfikowane urządzenie medyczne, które zdalnie analizuje kluczowe parametry życiowe pacjenta. Mierzy puls i temperaturę ciała oraz saturację, czyli nasycenie krwi tlenem. W momencie kiedy spadają do krytycznych wartości, opaska uruchamia sygnał dźwiękowy i natychmiast alarmuje na specjalnym monitorze podglądowym personel medyczny – czytamy w komunikacie.

Przekazana w maju pierwsza partia takich opasek trafiła do szpitali, w których leczeni są pacjenci zarażeni koronawirusem.

– Na bazie tych doświadczeń z pierwszych miesięcy pandemii, opaski zostały zmodyfikowane – m.in. wyposażono je w dodatkowe funkcje jak informacja o upadku żeby jak najlepiej chronić pacjenta i spełniać oczekiwania oraz realizować potrzeby personelu medycznego – napisano.

Spółka przekazała, że łączna wartość pomocy finansowej PZU dla szpitali i służb walczących z epidemią sięga 15 mln zł. Do szpitali trafiły m.in. respiratory, bronchoskopy do badania tchawicy i oskrzeli oraz kardiomonitory. Wsparciem dla służb medycznych było też 200 samochodów od PZU, służących m.in. do przewożenia próbek do badań od osób pozostających w domowej kwarantannie.

PZU sfinansowało ponadto zakup rękawiczek ochronnych dla placówek zdrowotnych oraz kombinezonów, maseczek, rękawiczek i środków dezynfekcyjnych dla funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny został doposażony w linię diagnostyczną do badań laboratoryjnych na obecność koronawirusa, co umożliwiło skrócenie czasu oczekiwania na wyniki tych badań.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń jest największą instytucją finansową w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Na jej czele stoi PZU.

Aneta Oksiuta
Print Friendly, PDF & Email