20 lat REHA FOR THE BLIND IN POLAND

20 lat REHA FOR THE BLIND IN POLAND
Fot. Adminstrator

W tym roku przypada 20. rocznica zainicjowania ogólnoświatowych spotkań REHA FOR THE BLIND IN POLAND. Tegoroczna, XVII edycja Konferencji pod hasłem „Nowoczesna edukacja i okulistyka przywracające nadzieję”, potrwa od 21 do 23 października 2019 roku.

Pierwsze spotkanie miało miejsce w roku 1999, od tamtego czasu zmieniło się bardzo wiele. Każdego roku coraz więcej instytucji chce uczestniczyć w Konferencji, aby dzielić się swoją wiedzą i sprawiać, by każdy mógł być aktywnym członkiem społeczeństwa. Wciąż jest to jednak okazja do tego, by spotkały się osoby niewidome, słabowidzące oraz ich bliscy, aby wspólnie integrować się, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych oraz poznawać technologiczne nowinki.

W Polsce już niemal każdy posiada urządzenia mówiące (zarówno w domu, w szkole czy w pracy). Są to gównie smartfony i komputery, ale nie tylko. Coraz więcej sprzętu z naszego otoczenia ma opcję, dzięki której możemy korzystać z niego, mówiąc. Również miejsca, gdzie spotykamy się z szeroko pojętą kulturą, oferują wiele rozwiązań dla osób niewidomych i niedowidzących, np. wypukłe plany, mapy, odlewy zabytków i rzeźb czy multimedialne terminale informacyjne.

Właśnie takie rozwiązania już od 20 lat wspiera Konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND. Działania te mają wielkie znaczenie dla społeczeństwa i na pewno wciąż będą kontynuowane. Każdy kto chce wziąć udział w przygotowanych warsztatach, szkoleniach, wystawie technologicznej oraz wielu dodatkowych atrakcjach, powinien odwiedzić Warszawę (21-23 października) i uczestniczyć w Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2019.

Wszystkie punkty programu na pewno zagwarantują uczestnikom dużą dawkę wiedzy, którą będą mogli wykorzystać w przyszłości. Informacje zdobyte na Konferencji przydadzą się nie tylko osobom niewidomym i słabowidzącym ale również ich bliskim, w pomocy przy codziennym funkcjonowaniu.

Na stronie internetowej Fundacji Szansa dla Niewidomych w zakładce wydarzenia dostępny jest wstępny program Konferencji.

Magdalena Wójcik
Fot. szansadlaniewidomych.org
Print Friendly, PDF & Email