14 edycja konkursu „Kraków bez Barier”. Trwają zgłoszenia

14 edycja konkursu „Kraków bez Barier”. Trwają zgłoszenia
Fot. Pixabay

Konkurs „Kraków bez barier” od kilkunastu lat pomaga promować dobre praktyki, innowacje i rozwiązania architektoniczne, a także postawy, inicjatywy i przedsięwzięcia, które osobom z niepełnosprawnościami pozwalają uczestniczyć w życiu miasta i pełniej korzystać z oferty różnych instytucji i firm. Do 28 lutego można zgłaszać kandydatury do tegorocznej edycji konkursu.

Trwa etap zgłoszeń do 14. edycji konkursu architektonicznego „Kraków bez barier”. Celem konkursu jest promowanie osób, instytucji i firm, które podejmują działania mające na celu ułatwianie funkcjonowania osobom z niepełnosprawnościami.

Od 14 lat w konkursie nagradzane są rozwiązania architektoniczne, zwiększające dostępność budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz osoby, firmy i zespoły badawcze, które swoimi innowacyjnymi działaniami promują Kraków i sprawiają, że życie osób z niepełnosprawnościami w mieście staje się bardziej komfortowe i lepsze.

Zgłoszenia do konkursu

Do 28 lutego można zgłaszać obiekty oraz innowacyjne projekty, poprawiające komfort życia osób z niepełnosprawnościami, godne wyróżnienia.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać pocztą tradycyjną na adres: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków lub mailowo: sz.umk@um.krakow.pl.

Zgłoszenia w konkursie mogą przesyłać: pełnoletnia osoba fizyczna, związki, stowarzyszenia, instytucje.

Zwycięzców wybiera jury konkursowe powołane przez prezydenta Krakowa. Laureaci otrzymają okolicznościowe statuetki oraz możliwość posługiwania się konkursowymi tytułami podkreślającymi ich społeczne zaangażowanie.

Regulamin konkursu „Kraków bez barier” 2020 wraz z formularzami zgłoszeniowymi znajdują się na stronie internetowej krakow.pl/bezbarier.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email